2023 07 08

Chirurgas Ž.Dambrauskas – apie Lietuvoje atliekamas sudėtingas ir retas onkologines operacijas: „Žmogus turi šansą gyventi“

Kodėl susirgau onkologine liga? Šį klausimą, matyt, sau užduoda dažnas, kuriam tenka praverti onkologo kabineto duris. Tačiau ne tik sau. Tokių klausimų sulaukia ir medikai. „Bet atsakymo ­į klausimą „kodėl“ labai dažnai tiesiog nėra. Vietoje galimų priežasčių paieškų visų dėmesys nukrypsta į galimų gydymo sprendimų paiešką ir asmeninio gydymo plano sudarymą“, – sako Kauno klinikų abdominalinės chirurgijos gydytojas profesorius Žilvinas Dambrauskas, kartu su kolegomis atliekantis retas, sudėtingas ir itin ilgas operacijas tiems onkologiniams ligoniams, kuriems kiti gydymo metodai nebeveiksmingi.
Žilvinas Dambrauskas
Žilvinas Dambrauskas / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.

Pasak Ž.Dambrausko, naviko masę mažinančios pilvo ertmės operacijos, kuomet kartu yra atliekama ir hiperterminė intraperitoninė chemoterapija, Kauno klinikose atliekamos dar tik trejus metus, o per šį laiką išoperuota beveik 100 ligonių.

Analogiškos operacijos jau nuo 1990 metų daromos JAV, Azijos ir kai kuriose Europos šalyse: „Tai – vienas iš piktybinių navikų sudėtinio gydymo metodų, kai pašalinus piktybinį naviką operacijos metu į pilvo (pilvaplėvės) ertmę suleidžiami priešvėžiniai vaistai – chemoterapija.“

Kokie onkologiniai ligoniai gali kreiptis dėl tokio gydymo, kam sudėtinga operacija gali padėti, kokia yra jų rizika – 15min pokalbis su gydytoju Ž.Dambrausku.

– Kokios yra šios jūsų minimos operacijos ir kokiems ligoniams jos atliekamos?

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis