Ir baisėjosi, ir netikėjo
Viena „Facebook“ vartotoja pasidalino vaizdo įrašu, kuriuo bandė perspėti žmones atidžiau pažiūrėti į rūkalus.
Vaizdo įraše, skambant intensyviai muzikai, vyras prieš kamerą parodo cigaretę, vėliau ją perlaužia, iškrato tabaką ir šį parodo per mikroskopą. Žvelgiant pro akutę, tariamai tarp tabako matyti smulkūs vabalai ir kirmėlės.
Moteris greta įrašo taip pat perspėjo: „Žiūrėkite, ką rūkote“.
Per kelias savaites eksperimentą peržiūrėjo jau daugiau nei 2,3 tūkst. žmonių.
Komentaruose kai kurie asmenys šlykštėjosi tuo, ką pamatė. Kiti iš karto nepatikėjo.
„Nesąmonė, nė vienas kenkėjas ir mikrobai nebūna ir nesiveisia tabake, nors ir koks būtų š***s tabakas, bet visi kenkėjai jį apeina“, – rašė vienas internautas.
„Jeigu per mikroskopą pažiūrėt į viską, kas mus supa, tai bus dar baisiau ir bijosit gyvent. Ant mūsų kūno gyvena visokie mikrobai ir po mikroskopu jie ne mieliau atrodo“, – rašė kita komentatorė.
Tikrai rado lervą
Iš tiesų yra tikimybė, kad tabako gaminiuose yra apsigyvenę tam tikros rūšies vabalų.
Atvejai, kai ką tik nupirktame cigarečių pakelyje galima rasti kirmėlių, yra reti, tačiau kartais taip iš tiesų nutinka.
Pasak šio dailymail.co.uk straipsnio, vienas rūkalius, nusipirkęs cigarečių pakelį, aptiko į lervą panašų gyvį. Atidaręs naują pakuotę, jis rado šį vabalą ir tris mažas juodas skylutes cigarečių filtruose.
Vyras kreipėsi į kompaniją „British American Tabacco“, kad išsiaiškintų kas nutiko. Paaiškėjo, kad tai buvo cigarečių vabalo lerva.
Kas yra cigarečių vabalas?
Cigarečių vabalas dar vadinamas tabako vabalu arba cigaro vabalu. Jie dažniausiai randami sandėliuojamuose ir nenaudojamuose produktuose, taip pat ir tabake. Dėl to nėra prasmės gąsdintis, kad jie gyvena ką tik nusipirktose cigaretėse.
Šie rudos spalvos, 2–3 mm ilgio vabaliukai yra nereti namų kenkėjai ir, nepaisant pavadinimo, gali būti randami ne vien tabako gaminiuose. Juos traukia bet kokie sausi produktai, laikomi dažnuose namuose: grūdai, džiovinti vaisiai, sėklos, miltai ir kt.
Jie maitinasi ir deda kiaušinėlius į visus tokio tipo produktus. Norint to išvengti, maistui laikyti reikėtų naudoti sandarius indus arba maišelius.
Šie vabalai nedaro jokios žalos nei žmonėms, nei naminiams gyvūnams. Tačiau vis tiek yra kenkėjai, kuriuos rasti savo spintelėse nebūtų malonu.
Geriausias būdas jais atsikratyti – peržiūrėti namuose esančius sausus maisto produktus ir, radus šių parazitų, paprasčiausiai išmesti užkrėstą maistą. Tuomet kruopščiai išvalyti visas vietas, kur laikomas maistas.
Tačiau vaizdo įraše rodomi vabaliukai nepanašūs nei į suaugusį tabako vabalą, nei į jo lervą. Įraše matoma viena rudos spalvos kirmėlė juoda galva ir uodega, taip pat – pilkos spalvos į kirmėlę panašus vabalas su „straubliu“.
Suaugę tabako vabalai yra ovalios formos ir rudos spalvos, o jų lervos yra baltos arba šviesia rudos spalvos ir turi plaukelius.
Išvada: dėl to galima teigti, jog vaizdo įrašas klaidina, nes jame matomi vabaliukai nėra cigarečių vabalai. Tačiau tai, jog kartais tokių parazitų gali atsirasti ir tabake, yra tiesa.
Publikacija parengta 15min bendradarbiaujant su „Meta“, kuria siekiama stabdyti klaidinančių naujienų plitimą socialiniame tinkle. Daugiau apie programą ir jos taisykles – čia.