Sausio 1-ąją atidarius čiuožyklą aikštėje, prie bilietų kasų būriavosi vilniečių eilės. Bilietas į čiuožyklą kainavo 16 Lt, tačiau tai miestiečių neatbaidė – ledą per mėnesį raižė apie 8 tūkst. lankytojų.
„Rezultatai išties neblogi. Žmonės noriai čiuožė“, – sakė ledo projektą kuravusios viešosios įstaigos „Ad Fontes“ direktorė Dalia Katulienė.
Čiuožyklos įrengimas Vilniuje kainavo apie 800-900 tūkst. Lt. Bemaž pusė sumos buvo skirta iš „Vilniaus – Europos kultūros sostinės 2009“ projekto lėšų, likusius pinigus skyrė rėmėjai.
Tradicija būtų labai graži, tačiau reikės, kad miesto valdžia prisidėtų. Jei arena veiktų ilgiau ir kainos galėtų būti mažesnės. Sakė D.Katulienė.
„Čiuožyklos įrengimas kainavo nemažai, tačiau arena veikė net ir esant pliusinei temperatūrai. Teko nuomotis ledo šaldymo techniką, kad būtume tikri, jog čiuožykloje galės vykti visi numatyti kultūriniai renginiai“, – aiškino D.Katulienė.
Anot jos, už bilietus čiuožykloje surinkti pinigai buvo skiriami arenos išlaikymui ir pelno uždirbti nepavyko.
„Jei ledas veiktų 2-3 mėnesius, tada galėtume kalbėti apie pelną. Projektas buvo kultūrinis, o ne komercinis“, – teigė D.Katulienė.
Rengėjai, besidžiaugiantys pasisekusiu ledo projektu, norėtų ir kitąmet užšaldyti Rotušės aikštę. „Tradicija būtų labai graži, tačiau reikės, kad miesto valdžia prisidėtų. Komerciškai toks projektas būtų labai rizikingas. Be to, jei arena veiktų ilgiau ir kainos galėtų būti mažesnės“, – sakė čiuožyklos kuratorė.
Pasak jos, čiuožykla priviliojo ir daugiau žiemos sporto entuziastų – ant Rotušės ledo surengtos krepšinio varžybos tarp Lietuvos ledo ritulio rinktinės ir pramogų pasaulio žvaigždžių.