Už tokį Seimo narių Mišrios grupės atstovės Agnės Širinskienės pateiktą siūlymą balsavo 59 parlamentarai, prieš buvo 44 ir susilaikė dešimt Seimo narių.
Už partnerystės klausimo išbraukimą balsavo opozicinės „valstiečių“, „darbiečių“ ir Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ frakcijos bei 13 valdančiųjų konservatorių ir du Liberalų sąjūdžio atstovai.
Po šio balsavimo partnerystės įteisinimo siekiančios Laisvės partijos atstovas, Seimo vicepirmininkas Vytautas Mitalas valdančiąją koaliciją išvadino „šiaudine“ ir siūlė netvirtinti programos, o po savaitės balsuoti iš naujo.
„Šiaudinėm kojytėm grįstas mūsų Seimas, jei negali principinių sprendimų priimti, šiaudinė yra ir ši koalicija, jei neatlaiko rimtesnio išbandymo“, – sakė V.Mitalas.
„Gal Seimas padarys savaitės pertrauką, atvės, ir mes galėsim koalicijoje su visais krikščionimis demokratais ir agroliberalais nuosekliau pasišnekėti, kokius vertybinius ir kitus klausimus dedame į šią pavasario sesijos darbų programą“, – kalbėjo V.Mitalas.
Pavasario sesijos darbų programa ketvirtadienį buvo patvirtinta – už balsavo 89, prieš ir susilaikė po 13 Seimo narių, prieš buvo valdančioji Laisvės frakcija, taip pat opoziciniai socialdemokratai.
Praėjusių metų pavasarį Seimas po svarstymo minimalia balsų persvara pritarė Civilinės sąjungos įstatymo projektui, kuriuo būtų įteisinta tos pačios lyties asmenų partnerystė. Projektui nepritarė dalis konservatorių ir liberalų.
Lietuvoje partnerystė šiuo metu nėra įteisinta nei vyro ir moters, nei vienos lyties poroms. Ankstesni bandymai tą padaryti parlamente buvo nesėkmingi.
Civilinės sąjungos įstatymo projektas numato, kad ją sudarę partneriai kurtų bendrą dalinę nuosavybę, tačiau turėtų galimybę atskiru susitarimu nustatyti ir kitokį turto teisinį režimą, paveldėtų pagal įstatymą ir nemokėtų paveldėjimo mokesčių, turėtų galimybę veikti vienas kito vardu ir interesais, atstovautų vienas kitam sveikatos priežiūros srityje, galėtų gauti su sveikata susijusią informaciją.