„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2021 03 30 /11:51

COVID-19 Lietuvoje: nustatytas 831 naujas koronaviruso atvejis, mirė 5 žmonės, infekcija plinta prekybos ir baldų įmonėse

Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtintas 831 naujas koronaviruso atvejis, pranešė Statistikos departamentas. Mirė dar 5 žmonės. Praėjusią parą paskiepyta per 7,6 tūkst. žmonių. NVSC duomenimis, žymus infekcijos plitimas fiksuotas prekybos ir baldų gamybos įmonėse.
Vilnius
Vilnius / Arno Strumilos / 15min nuotr.

NVSC: socialinės globos namai artimiausiu metu turėtų išnykti iš protrūkių žemėlapio

Prieš kurį laiką didžiausiais koronavirusinės infekcijos (COVID-19 ligos) židiniais, kuriuose registruota ir po keliasdešimt ar daugiau nei po šimtą COVID-19 ligos atvejų, tapusiuose socialinės globos namuose pastaruoju metu registruojami pavieniai protrūkiai – rodo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) epidemiologinių tyrimų metu surinkti duomenys.

Praėjusią savaitę socialinės globos namuose buvo registruoti trys besitęsiantys koronavirusinės infekcijos protrūkiai. Tai, pasak NVSC Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėjos, laikinai vykdančios direktoriaus funkcijas, Giedrės Aleksienės, geri ir laukti vilties ženklai, ypač prisimenant, kokie protrūkiai registruoti tokio tipo įstaigose, kol jose nebuvo pradėtas gyventojų ir darbuotojų skiepijimas.

Svariai sumažėjęs protrūkių socialinės globos namuose.

„Svariai sumažėjęs protrūkių socialinės globos namuose, kuriuose dažniausiai gyvena labiausiai koronavirusinės infekcijos pažeidžiami žmonės, skaičius yra ta tendencija, kuri leidžia kalbėti apie lauktus gerėjimo ženklus. Tai dar kartą įrodo, jog vakcina yra ypatingą reikšmę turintis mokslo prieš virusą laimėjimas ir kad tie, kas jau turi galimybę pasiskiepyti, jos neturėtų atsisakyti“, – sako G.Aleksienė.

Daugiausia aktyvių protrūkių, t. y. tų, kuriuose per pastarąsias 14-lika dienų registruoti nauji COVID-19 ligos atvejai, praėjusią savaitę fiksuota ugdymo bei gydymo įstaigose, atitinkamai – 46 ir 42. Lyginant su savaite prieš tai, protrūkių skaičius tokio tipo įstaigose išlieka stabilus.

Tuo metu, vertinant protrūkius atskiruose sektoriuose, matyti, kad žymus infekcijos plitimas, epidemiologų vertinimu, fiksuotas prekybos ir baldų gamybos įmonėse. Palyginus su savaite prieš tai, protrūkių šiose srityse skaičius išaugo kone dvigubai – nuo 14 (kovo 15-19 d.) iki 26 (kovo 22-26 d.).

Pasak gydytojos epidemiologės Daivos Razmuvienės, ta pati tendencija, kalbant apie verslą, kai daugiausia protrūkių registruota būtent prekybos ir baldų gamybos sektoriuose, stebima jau kuris laikas. „Matome, kad infekciją suvaldyti toms įmonėms, kuriose yra didelis darbuotojų skaičius, išties sudėtinga. Dažnai nustatome, kad sunku tinkamai organizuoti pamainas, neįgyvendinami, pavadinkime, epidemiologiškai teisingi sprendimai dėl darbuotojų maitinimo organizavimo. Dėl to mūsų specialistai pastaruoju metu daug dėmesio skiria tam vykdami į židinius, vietoje konsultuodami ir kartu padėdami ieškoti geriausių darbo organizavimo sprendimų, siekiant išvengti infekcijos plitimo“, – sako gyd. D.Razmuvienė.

Taip pat septyni aktyvūs protrūkiai parėjusią savaitę registruoti siuvimo įmonėse, 11 – statybos, penki – transporto bei logistikos įmonėse, dar keturi – maisto pramonės įmonėse.

Be to, epidemiologai ir toliau stebi tendencijas, kai stabilus išlieka ir šeiminių protrūkių skaičius. Vertinant praėjusios savaitės duomenis, matyti, kad užsikrėtimai šeimose ir toliau sudaro apie trečdalį bendrai nustatytų COVID-19 ligos atvejų. Ši tendencija stebima nuo praėjusių metų rudens.

NVSC atkreipia dėmesį, kad protrūkis – staigus užkrečiamųjų ligų išplitimas, apėmęs riboto skaičiaus žmonių grupę ir (ar) ribotą teritoriją, t. y. du ir daugiau tarpusavyje susiję ligos atvejai laiko ir vietos požiūriu.

Praėjusią parą nuo COVID-19 mirė 60–89 metų žmonės

Po du mirusiuosius priklausė 80–89 ir 60–69 metų grupėms, vienam mirusiajam buvo nuo 70 iki 79-erių.

Visi šie žmonės mirė ligoninėse.

Statistikos departamentas atkreipia dėmesį, kad per parą mirusiųjų skaičius yra išankstinis ir per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais.

Vidmanto Balkūno nuotr./VUL Santaros klinikos. Kova su koronavirusu
Vidmanto Balkūno nuotr./VUL Santaros klinikos. Kova su koronavirusu

Ligoninėse šiuo metu gydoma 812 COVID-19 pacientų, iš jų 81 – reanimacijoje

Deguonis papildomai tiekiamas 683 ligoniams, 48 pacientams taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija.

Per parą į ligonines dėl COVID-19 paguldyta 70 žmonių.

Praėjusios paros COVID-19 rodikliai:

  • Paskutinės paros naujų atvejų skaičius: 831
  • Paskutinių 7 d. naujų atvejų vidurkis parai: 709
  • Paskutinių 7 d. pokytis, palyginti su ankstesnėm 7 d.: 26.3%
  • Iš viso buvusių/esamų atvejų skaičius (iš jų laboratoriškai patvirtintų: 208106): 215212
  • Statistinis šiuo metu sergančių asmenų skaičius (deklaruotas: 52164): 8758
  • Statistinis gyvų pasveikusių asmenų skaičius (deklaruotas: 155182): 198588
  • Atvejai mirčių dėl bet kokių priežasčių: 7866
  • Per parą epidemiologiškai ištirtų atvejų skaičius: 614
  • Per parą dėl rizikingo sąlyčio izoliuotų asmenų skaičius: 2331
  • Per parą izoliuotų atvykusių asmenų skaičius: 6281
  • Bendras saviizoliacijoje esančių asmenų skaičius: 68613
  • Per praėjusią parą vakcinuota pirma skiepo doze: 5695
  • Per praėjusią parą vakcinuota antra skiepo doze: 1966
  • Iš viso vakcinuota pirma skiepo doze: 330802
  • Iš viso vakcinuota dviem skiepo dozėmis: 152938
  • Iš viso panaudota vakcinų (330802 + 152938): 483740
  • Naujai per parą į stacionarą paguldyti pacientai dėl COVID-19 ligos: 70
  • Naujai pradėtų gydyti taikant deguonies terapiją COVID-19 pacientų skaičius: 53
  • Naujai pradėtų gydyti taikant dirbtinę plaučių ventiliaciją COVID-19 pacientų skaičius: 5
  • Mirusiųjų nuo COVID-19 per pastarąją parą skaičius: 5
  • Iš viso mirusiųjų nuo COVID-19 skaičius: 3566

Pirmadienį Lietuvoje patvirtinta 418 naujų koronaviruso atvejų, mirė dar 8 žmonės. Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 214 365 žmonės.

Pirmadienį į Lietuvą atgabenta 15-oji gamintojo „BioNTech ir Pfizer“ vakcinų nuo koronaviruso (COVID-19) siunta, kurią sudaro 44 460 vakcinos dozių.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pranešė apie parengtą naują asmenų, pasiskiepijusių COVID-19 ligos vakcina, pažymos išdavimo funkcionalumą e.sveikatoje.

Taip pat yra parengta pažyma keliautojams, turintiems neigiamą laboratorinio tyrimo atsakymą dėl COVID-19 ligos. Tokiu būdu siekiama ne tik palengvinti saugų judėjimą keliaujantiems koronaviruso pandemijos metu, bet ir įgyvendinti siekį užtikrinti lygias asmenų teises, nepriklausomai nuo to, ar žmogus paskiepytas nuo minėtos ligos, ar ne.

Nuo šeštadienio atnaujinus judėjimo tarp savivaldybių ribojimus, nebeliko galimybės susitikti vieno „socialinio burbulo“ nariams iš skirtingų savivaldybių. Anot ministerijos, tokių dviejų šeimų ar namų ūkių susitikimai leidžiami tik žiedinėse savivaldybėse.

Jeigu jums kyla klausimų dėl COVID-19 vakcinos, siųskite juos mūsų redakcijai el. pašto adresu skiepai@15min.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“