Tautos prisikėlimo partijos (TPP) frakcijos narys D.Budrys penktadienį apkaltų komisijoms pateikė argumentus, kuriais remiantis inicijuotas apkaltos procesas.
„Kadangi L.Karalius išvažiavo į Azijos šalis žinant, kad bus pratęsta sesija, kad paliko savo Seimo nario pažymėjimą, tai leidžia daryti prielaidas, kad jie veikė susitarę pasisavinti valstybės lėšas“, – žurnalistams po komisijos posėdžio sakė D.Budrys apie apkaltą buvusiems politiniams bendražygiams.
Komisija, penktadienį išklausiusi apkaltų iniciatorių atstovą, į kitą posėdį ketina kviesti L.Karalių ir A.Sacharuką.
Komisijos vadovas konservatorius Kęstutis Masiulis patvirtino, jog yra paprašęs L.Karalių pateikti savo pasą siekiant išsiaškinti, kada parlamentaras kirto sieną: „Esu paprašęs, bet nesu gavęs, turiu neoficialų pareiškimą, kad šiandien pateiks, turiu omeny, diplomatinį pasą.“
Komisija, penktadienį išklausiusi apkaltų iniciatorių atstovą, į kitą posėdį ketina kviesti L.Karalių ir A.Sacharuką.
Apkaltos tekste, kurį parėmė 50 Seimo narių, teigiama, jog yra pagrindo įtarti, kad Seimo narys „A.Sacharukas ir Seimo narys L.Karalius veikė bendrai ir iš anksto susitarę, siekdami pridengti Seimo frakcijos „Viena Lietuva“ nario Lino Karaliaus nedalyvavimą Seimo posėdžiuose ir tokiu būdu neteisėtai pasisavinti valstybės biudžeto lėšas“.
Iš L.Karaliaus mandatą norima atimti už tai, kad jis atostogavo, užuot dirbęs pratęstoje Seimo sesijoje, sakė netiesą, sudarė galimybę pasinaudoti jo mandatu. A.Sacharukas Seimo nario mandato gali netekti už tai, kad 13 kartų neteisėtai balsavo L.Karaliaus kortele ir suklastojo dokumentus.
L.Karalius praleido visus sausio viduryje vykusios pratęstos rudens sesijos plenarinius ir komitetų posėdžius. Jis tuo metu buvo išvykęs į Aziją atostogauti. Etikos ir procedūrų komisijos posėdyje politikas aiškino, kad planavo grįžti, bet dėl nenumatytų aplinkybių esą negalėjo to padaryti.
Tuo metu A.Sacharukas pasinaudojo kolegos balsavimo kortele. Fiksuota, kad ja balsuota 13 kartų. Iš pradžių politikas tvirtino tokiu būdu tikrinęs, ar galima balsuoti ne savo kortele, vėliau aiškino supainiojęs korteles.
Opozicinė Seimo Krikščionių partijos frakcija turi 13 narių. Ją sudaro daugiausia nuo Tautos prisikėlimo partijos atskilę parlamentarai.