Kartu ji teigė, kad D.Trumpo pareiškimai socialiniuose tinkluose nebūtinai rodo Junginių Valstijų politikos pokyčius.
„Tai, kas pareikšta internete, nebūtinai bus įgyvendinta, ir mes jau Jungtinėse Tausose girdėjome JAV ambasadorės kalbą apie Ukrainą, joje išsakytas lygiai toks kaip mūsų požiūris į situaciją. Taigi, aš manau, kad mums reikia labiau susitelkti ir mažiau reaguoti į tai, kas pareikšta internete“, – žurnalistams Maltoje sakė D.Grybauskaitė.
D.Trumpo elgesį ji apibūdino kaip „twitter'inę“ diplomatiją.
„Kalbant apie naujojo pezidento pirmąją savaitę, mes sakome, kad ši savaitė buvo labai intensyvi, kitokia, matome, kad prasideda „twitter'inės“ diplomatijos era. Tai reiškia spartesnę, greitesnę ir, ko gero, autentiškesnę diplomatiją. Taigi, su šitais iššūkiais reikės išmokti dirbti“, – kalbėjo Lietuvos vadovė.
Pasak jos, ES teks išmokti „nekonvencinės diplomatijos, skaityti viską, kas pasakyta internete ir labiau susitelkti, patiems prisiimti daugiau atsakomybės už Europos ateitį“.
Valetoje vyksiančio Europos Vadovų Tarybos susitikimo darbotvarkės pagrindinės temos turėjo būti pastangos pažaboti imigrantų srautus iš Libijos bei tolesni veiksmai po britų sprendimo trauktis iš ES. Tačiau savo pirmame susitikime po naujojo JAV prezidento inauguracijos ES valstybių lyderiams taip pat teks kalbėti apie būtinybę užtikrinti vienybę, tvyrant nerimui dėl D.Trumpo įsipareigojimų dešimtmečius gyvuojančiam transatlantiniam aljansui.
Susirūpinimo mastą išryškino Europos Vadovų Tarybos pirmininko Donaldo Tusko antradienio pareiškimas, kuriame jis D.Trumpą kartu su Rusija, Kinija, islamo ekstremizmu ir vidaus populizmu pavadino didžiausiomis „grėsmėmis“ Bendrijai per jos 60 metų gyvavimo istoriją.
„Dėl susirūpinimą keliančių naujosios JAV administracijos pareiškimų… mūsų ateitis tampa sunkiai prognozuojama“, – rašė buvęs Lenkijos premjeras D.Tuskas bloko lyderiams skirtame niūriame laiške.
D.Grybauskaitė sako, kad D.Tusko pareiškimas – asmeninė jo nuomonė.