VGT priklausantis krašto apsaugos ministras Juozas Olekas 15min.lt sakė, kad bus aptariami saugumo klausimai: „Turbūt dabartinė situacija saugumo – nesmulkinčiau, bendra dabartinė saugumo situacija“.
Esant įtemptiems santykiams su Rusija, vykstant karui Ukrainoje, politikai VGT ragino sušaukti ne kartą, tačiau D.Grybauskaitė dažnai tai padaryti atsisakydavo.
Šį kartą į VGT kviečiama ir Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė. Anksčiau D.Grybauskaitė demonstratyviai į šį posėdį nekvietė ne tik L.Graužinienės, bet ir „darbiečio“ Artūro Paulausko.
A.Paulauskas 15min.lt trečiadienio vakarą teigė kvietimo į ketvirtadienį rengiamą VGT posėdį negavęs. Naujasis vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis taip pat nepakviestas.
Asmeninė antipatija pasirodė svarbesnė už grėsmę iš Rusijos
Kovą D.Grybauskaitė į VGT pakvietė premjerą, krašto apsaugos ministrą ir kariuomenės vadą, o L.Graužinienės – ne. Vietoj jos į prezidentūrą buvo pakviesti Seimo opozicijos atstovai Andrius Kubilius ir Petras Auštrevičius bei Seimo vicepirmininkas Gediminas Kirkilas ir Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Benediktas Juodka.
Tuomet pati prezidentė po susitikimo jo formatą pavadino „beveik Valstybės gynimo taryba“.
Tuomet pati prezidentė po susitikimo jo formatą pavadino „beveik Valstybės gynimo taryba“. „Praktiškai VGT. Dalyvauja keturi iš penkių narių“, – formatą paaiškino pati prezidentė.
Šiais metais jau įvyko penki VGT posėdžiai.
Pagal Konstitucijoje nustatytą tvarką Valstybės gynimo tarybą sudaro 5 nuolatiniai nariai – prezidentė, Seimo pirmininkė „darbietė“ Loreta Graužinienė, socialdemokratų premjeras Algirdas Butkevičius ir krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, taip pat kariuomenės vadas Jonas Vytautas Žukas.
Įprastai tarybos posėdžiuose turėtų dalyvauti Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Artūras Paulauskas, Valstybės saugumo departamento (VSD) vadovas Gediminas Grina, taip pat vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis. Pasak Valstybės gynimo tarybos įstatymo, institucijos posėdžius šaukia prezidentė.