Penktadienį D.Nausėdienė dalyvavo Vilniaus arkivyskupijos Carito Laikinuosiuose namuose vykusioje spaudos konferencijoje, skirtoje atsinaujinusių Carito Laikinųjų namų gimtadienio šventei ir Pasaulinei benamystės dienai paminėti.
Ją galite žiūrėti čia:
D.Nausėdienės teigimu, netekti šeimos, netekti namų, būti vienu ir stovėti prieš XXI amžiaus iššūkius yra nepaprastai sunki duotybė. Ją pakelti vienam žmogui, anot pirmosios ponios, yra neįmanoma.
„Ir todėl kiekvienas socialinis partneris, kuris padeda žmogui atsistoti ant kojų, ir padeda bendruomenei sutelkti jėgas ir paremti artimą savo, yra nepaprastai svarbus. Nes mes galime daug šnekėti apie socialinę gerovę ir nedaryti jokių konkrečių žingsnių. Mano dešinėje yra žmonės, kurie nekalba, bet daro“, – spaudos konferencijoje sakė D.Nausėdienė.
Po daugiau kaip dvidešimties veiklos metų Carito nakvynės namai, pasak jos, tapo centru, kuriame žmones stengiamasi grąžinti į pilnavertį, savarankišką gyvenimą.
„Gražesnio darbo turbūt negali būti. Ir šitas darbas yra telkimas bendruomenės, socialiai pažeistų žmonių grąžinimas į bendruomenę, jų paglobojimas, tas bendruomeniškumo ugdymas, ta gėrio, meilės dovana. Tai yra didžiulis gražus darbas, kuris yra visiškai priešingas neapykantai ir patyčioms. Todėl šiandien aš esu čia“, – kalbėjo D.Nausėdienė.
Laikinuosius namus ji vadino vieta, kurioje „tarpsta žmogaus orumas“, susitinka meilė, atjauta, žmogiškumas, tikėjimas.
„Tai yra vilties namai“, – sakė D.Nausėdienė.
Galima ištiesti ranką
Vilniaus arkivyskupo Gintaro Grušo teigimu, kalbant apie minėtus nakvynės namus, yra proga kalbėti bendrai apie šią situaciją ir problemą.
„Padėti žmonėms suprasti, kad žmonėms galima padėti, galima ištiesti ranką. Ir šie namai ypatingi todėl, kad ne tik yra vieta žmonėms, kur neteko stogo, vietos gyventi, pernakvoti, bet čia mūsų darbuotojai ir savanoriai padeda jiems žingsnis po žingsnio grįžti į gyvenimą, grįžti į tokią vietą, kur jie galės turėti savo namus vėl“, – sakė G.Grušas.
Jis priminė, kad naujoje savo enciklikoje popiežius Pranciškus pakartojo, kad visi esame broliai ir seserys.
„Ir esami kviečiami pamatyti tą žmogų, kuris yra šalia, kuris yra bėdoje, ir sugebėti jam padėti“, – kalbėjo arkivyskupas.