Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2020 06 18

D.Nausėdienė po žinių apie paliktus ir išmestus naujagimius kreipėsi į žiniasklaidą

Pirmoji ponia Diana Nausėdienė sureagavo į šios savaitės įvykius, kai vienas naujagimis buvo rastas paliktas laiptinėje, o kitas – mirė išmestas lauko tualete. D.Nausėdienė mano, kad nuo tokių nelaimių galėtų padėti apsisaugoti prie žiniasklaidos pranešimų skelbiami pagalbos kontaktai, gyvybės langelių adresai.
Diana Nausėdienė
Diana Nausėdienė / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

„Per metus žinios apie išmestus, paliktus naujagimius mus pasiekia ne kartą. Šią savaitę mus sukrėtė įvykis, kai laiptinėje buvo paliktas naujagimis. Laimei, jį išgelbėti pavyko. Šiandien dar viena tragiška žinia apie išmestą, ir deja, neišgyvenusį kūdikį.

Priežasčių, kodėl ką tik pagimdžiusios moterys vis dar ryžtasi tokiam žingsniui, yra daug ir įvairių. Galima kelti klausimus, kodėl mūsų visuomenėje žmonės vis dar atsiduria tokiose sudėtingose situacijose ir priima tokius drastiškus sprendimus, – kreipimesi į Lietuvos žiniasklaidą rašo D.Nausėdienė.

Ir galima paklausti savęs – kaip aš galiu realiai imti ir pakeisti situaciją? Kaip turiu reaguoti, ar galiu būti visuomeniškai jautresnis, aktyvesnis? Kokių neišnaudotų galimybių, įrankių turiu kaip socialinis partneris? Ką galiu nuveikti, kad taip daugiau neįvyktų?“

D.Nausėdienė kreipiasi į visus žiniasklaidos atstovus su pasiūlymu „aktyvuoti gerosios patirties potencialą“, kai prie pranešimų apie savižudybes, smurtą pateikiami įvairių pagalbos tarnybų kontaktai.

„Visuomenei svarbu, kad žmogus, atsidūręs panašioje situacijoje, kankinamas sunkių minčių, klajodamas grėsmingų pasirinkimų kryžkelėje, suvoktų, jog gali sulaukti pagalbos, ir žinotų, kur jos ieškoti. Tam reikia sklaidos. Kiekvienas skaudus atvejis rodo, kad būtent šių žinių daliai visuomenės, ypač esančiai socialinėje ir regioninėje atskirtyje, trūksta.

Moterims ir vyrams svarbu įsisąmoninti, kad kūdikį galima saugiai palikti gyvybės langelyje, neatimant mažyliui gyvybės, nesukeliant pavojaus jo sveikatai ir nesibaiminant teisinio persekiojimo.

Tikiu ne tik Jūsų pamatine pareiga informuoti, bet ir garbinga misija šviesti visuomenę. Jūs tai jau darote. Kreipiuosi į Jus visus, prašydama naudoti gerąją žurnalistinę praktiką plačiau: tada, kai rašoma spaudoje ar pranešama per radiją, socialines medijas apie tokius skaudžius įvykius kaip paliktas, išmestas kūdikis, smurtas, būtinai informuoti ir apie tai, kad kiekviena besilaukianti moteris gali sulaukti pagalbos krizinio nėštumo centruose, socialinės pagalbos tarnybose.

Moterims ir vyrams svarbu įsisąmoninti, kad kūdikį galima saugiai palikti gyvybės langelyje, neatimant mažyliui gyvybės, nesukeliant pavojaus jo sveikatai ir nesibaiminant teisinio persekiojimo“, – rašo Pirmoji ponia.

Krizinis nėštumas
Jei patiriate krizinį nėštumą
Gyvybės langeliai
Vilniaus sutrikusio vystymosi kūdikių namai-pagalbos centras „Šeimos slėnis“
Žolyno g. 47 ,Vilnius
Respublikinės Šiaulių ligoninės Moters ir vaiko klinika
Architektų g. 77, Šiauliai
Kauno Prano Mažylio gimdymo namai
V. Putvinskio g. 3, Kaunas
Respublikinės Kauno ligoninės akušerijos ginekologijos klinika Krikščioniškieji gimdymo namai
Miško g. 27, Kaunas
Algimanto Bandzos socialinių paslaugų namai
Staniūnų g. 41, Panevėžys
Marijampolės miesto ligoninė
Palangos g. 1, Marijampolė
Tauragės ligoninė
V. Kudirkos g. 2, Tauragė
Jonavos ligoninė
Žeimių g. 19, Jonava
Klaipėdos universitetinė ligoninė
Liepojos g. 41, Klaipėda

Anot D.Nausėdienės, prie pranešimų apie skaudžius įvykius, susijusius su kūdikiais, turėtų būti nurodomi krizinio nėštumo centrų, gyvybės langelių adresai Lietuvos miestuose, psichologinės ir kitų pagalbos tarnybų kontaktai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?