„Jeigu gali jaunos, vos dvidešimtpenkiametės važinėti prabangiais automobiliais, turėti namus, tai kokie jų uždarbiai? O tuo tarpu yra nusipelniusių rašytojų, tapytojų, kitų menininkų, kurių kūriniai bus dar daug metų vertinami, 20 metų vaikšto su tuo pačiu kostiumu... Sukurti knygą ar nutapyti paveikslą reikia laiko, o pažiopčioti pagal fonogramą nereikia daug talento, nors už tai gerai sumokama“, – BNS sakė D.Teišerskytė.
Parlamentarė taip pat siūlo sugriežtinti meno kūrėjų statuso suteikimo tvarką ir į jų sąrašą neįtraukti žurnalistų, išskyrus tuos, kurie rašo knygas, apžvalgas apie meną, recenzijas ir panašiai.
Jeigu gali jaunos, vos dvidešimtpenkiametės važinėti prabangiais automobiliais, turėti namus, tai kokie jų uždarbiai? – D.TeišerskytėSiekiant suteikti kūrėjams bent minimalias socialines garantijas, Lietuvos meno kūrėjų asociacija siūlo sukurti specialią neturtingų ir nuolatinio darbo neturinčių menininkų rėmimo programą.
Toks fondas būtų finansuojamas iš valstybės biudžeto, o į jį galėtų kreiptis ne visi menininkai, o tik turintys meno kūrėjų statusą. Siūloma, kad iš fondo „Sodrai“ būtų pervedama dalis lėšų, kurių dėl mažų pajamų negalės susimokėti patys menininkai, kad jie būtų minimaliai socialiai apdrausti.
D.Teišerskytė sako, kad tokiai idėjai galėtų pritarti iš „kraštutinio nihilizmo“: „Reikia leisti žmogui užsidirbti, o ne teikti jam malonę“.
Meno kūrėjų statusą turinčių asmenų dabar yra apie 4 tūkstančiai.