„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2021 03 03

Dabarties pamokos ateičiai „Skirtingų Spalvų“ konferencijoje apie COVID-19

Paskutinį žiemos sekmadienį įvyko socialinės iniciatyvos „Skirtingos Spalvos” organizuota konferencija apie COVID-19. Simboliška tai, kad lygiai prieš metus, 2020 m. vasario 28 d., buvo pranešta apie pirmąjį užsikrėtimo koronavirusu atvejį Lietuvoje. Visgi, renginio metu daugiau dėmesio skirta ne pandemijos priežastims, o tam, kas aktualu čia ir dabar: su kokiomis COVID-19 pasekmėmis tenka susidurti įvairiose gyvenimo srityse.
„Skirtingos spalvos“
„Skirtingos spalvos“ / Organizatorių nuotr.

Atidarydamas konferenciją iniciatyvos „Skirtingos Spalvos“ įkūrėjas ir renginio vedėjas Dalius Stankevičius teigė: „Šią konferenciją nusprendėme organizuoti tikėdamiesi, kad joje išgirsite naudingų patarimų iš profesionalų lūpų“. Siekis informuoti visuomenę įvairiais klausimais buvo įgyvendintas suteikus platformą ne tik sveikatos, ugdymo, žiniasklaidos, bet taip pat ir verslo sektorių atstovams.

Skirtingas sritis aprėpiančiuose dalyvių pranešimuose išryškėjo bendra tendencija – šiuo karantino laikotarpiu kiekvienam yra svarbu pasirūpinti savo emocine būkle. Vieną iš emocinės higienos būdų – kuo mažiau praleisti laiko socialinėse medijose pabrėžė profesorius, psichoterapeutas Eugenijus Laurinaitis: „Krizės metu svarbu susirasti tinkamus mokslinius šaltinius, kuriais galima pasitikėti. Surasti tokias gyvenimo sritis, kurias galime valdyti, ten ieškoti įsigyvendinimo galimybių“.

Ne kartą konferencijoje buvo akcentuota ir tai, kad nuo pačios visuomenės sąmoningumo ir gebėjimo susitelkti priklauso tolimesnė įvykių eiga. Kaip galima prisidėti prie neigiamų koronaviruso padarinių mažinimo Lietuvoje, kalbėta pranešimuose apie savanorystės naudą. Pasakodamas apie vos per kelias paras sukurtą ir tūkstančius pagalbos prašymų įgyvendinusią iniciatyvą #StiprūsKartu, jos įkūrėjas, žurnalistas Edmundas Jakilaitis pabrėžė: „Kiekvienas atskirai nedaug ką nuveiksime“. Pašnekovai teigė buvę maloniai nustebinti, kad pandemijos fone atsirado tokia gausybė žmonių, labiau galvojančių ne apie save, o apie kitus.

Kalbėdamas apie betarpiškai pasiaukojančių gydytojų kasdienybę Kauno Klinikų Intensyvios terapijos klinikos vadovas, profesorius Vidas Pilvinis dar kartą priminė: „Išmintis ir teisingas elgesys, vienas kito saugojimas yra geriausias medikamentas kovoje su koronavirusu. Sergančių gydymas yra visokeriopai brangus, reikalauja išskirtinės slaugos ir apsaugos, o į pavojų pastatomi ir kiti“.

Apie atsakomybės jausmą už save ir kitus buvo diskutuojama su šeimos gydytoja Juste Latauskien. Tiesa, ji pabrėžė, kad visuomenės sąmoningumui itin svarbus teisingas valdžios pavyzdys: „Pacientai jautriai reaguoja į politikų parodymą. Jei politikas karantino metu leidžia sau važinėti po degalines, tuomet labai liūdna, kad kažkas sau leidžia turėti kitokias sąlygas“.

Galiausiai buvo aptartos ir šalies perspektyvos po karantino laikotarpio. Čia gerų žinių pandemijos nukamuotam verslui turėjo ekonomistas ir Lietuvos verslo konfederacijos viceprezidentas Marius Dubnikovas. Pranešimo metu finansų analitikas siekė atkreipti dėmesį į tai, kad dabar pats metas Lietuvai pasinaudoti žaliojo kurso programa ir galimybe – tapti lydere tarp Europos Sąjungos šalių.

Prie konferencijos įgyvendinimo prisidėjo įmonės: UAB ,,Scandagra‘‘ ir UAB ,,Intersurgical‘‘. ,,Skirtingos Spalvos‘‘ kviečia visus sekti iniciatyvos naujienas ,,Facebook‘‘ paskyroje.


Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs