R.Dagio teigimu, JT Vaikų teisių apsaugos komitetas Lietuvai rekomenduoja skirti daugiau lėšų vaikų apsaugai, paramai šeimai ir švietimui. Pasak jo, šiuo metu daugiausia paramos šeimai skiriama per motinystės ir tėvystės išmokas, kurios yra ilgiausios ES ir per metus mokesčių mokėtojams atsieina per 1 mlrd. litų.
Vaikai turi gyventi šeimose
Nemažėja ir alkoholio bei narkotikų vartojimas – penkiolikmetės mergaitės geria tiek pat, kiek jų bendraamžiai berniukai.Ministras teigė, kad nepaisant vis didėjančio pasipriešinimo, dvejų metų atostogas būtina išsaugoti, nes tai yra ne tik pagalba motinai ar gimstamumą skatinanti priemonė, bet ir galimybė tėvams būti su atžalomis, padėti gerus pamatus ateičiai. Vaikų globojimas šeimose pastaruoju laikotarpiu išaugo 60 proc.
„Manome, kad turime skatinti, jog vaikai gyventų šeimose, nes šeimose jie patiria žymiai mažiau problemų ir išauga žymiai sveikesni, socialiai sėkmingesni, užaugę turi mažiau problemų ir valstybei tenka mažiau rūpesčių“, – sakė socialinės apsaugos ir darbo ministras.
Pusė vaikų nelaimingi
Seimo narė Vincė Vaidevutė Margevičienė kalbėjo, kad pusė Lietuvos vaikų kenčia nuo depresijos ar psichinės sveikatos sutrikimų. Taip pat nemažėja alkoholio bei narkotikų vartojimas – penkiolikmetės mergaitės geria tiek pat, kiek jų bendraamžiai berniukai. 2007 metų duomenimis, jaunuoliai daugiausia geria alų, o mergaitės – sidrą.
Populiariausi narkotikai – kanapės ir ekstazis. Pastarieji anksčiau buvo vartojami daugiau miestuose, tačiau dabar vartojimas plinta mažesniuose miesteliuose ir kaimuose. Praėjusiais metais taip pat padaugėjo nepilnamečių nusikaltimų, susijusių su alkoholio ar narkotikų vartojimu.
„Švietimo ir mokslo ministerija per pusę sumažino lėšas socializacijos ir prevencijos programoms. Artėja vasara ir narkotikų prekyba tik didės. Nėra nė vienų vakaro žinių per visas televizijas, kad nepasakytų, kiek ir kur sulaikyta narkotikų. Tai kelia didelį pavojų tiek vaikams, tiek visiems kitiems“, – teigė parlamentarė.