Kaip sakė akcijos organizatoriai, tokiais renginiais siekiama populiarinti daiktų žymėjimą, saugoti lengvai vagiamus daiktus – mobiliuosius telefonus, dviračius.
Žymėti daiktus galima ne tik akcijų metu. Daiktus pareigūnai pažymės ir užregistruos bet kuriame policijos komisariate, nuovadoje ar pas apylinkės inspektorius.
„Daiktų žymėjimo akciją galime suorganizuoti ir gyventojų kieme, jeigu tai yra reikalinga ir susiburia tai norinčių padaryti žmonių grupė. Bet kuris pažymėtas daiktas, užklijavus lipduką, veikia ir kaip prevencinė priemonė“, – sakė Kauno bendruomenės pareigūnė Rasa Zinkevičienė.
Visiems pažymėtiems daiktams suteikiamas identifikacinis numeris, kuris yra įtraukiamas į specialų policijos registrą, todėl radus pavogtą daiktą nesunku nustatyti jo savininką, net jeigu jis gyvena kitame mieste.
Tokių renginių metu būna pažymėta nuo 50 iki 150 vertingų daiktų. Paskutinės akcijos metu, kuri vyko miesto centre, buvo pažymėta daugiau kaip 100 dviračių, sakė pareigūnė.
„Žmonės iš tikrųjų kreipiasi, žino, kad galima pasižymėti daiktus. Svarbiausiai yra turėti daikto įsigijimo ir asmens tapatybę patvirtinančius dokumentus“, – pažymėjo R.Zinkevičienė.
Daugiausiai yra pažymėta mobilaus ryšio telefonų, fotoaparatų bei dviračių. Rečiau pasitaiko buitinės technikos.
Dviračiams ant rėmo graviruojamas unikalus numeris, bei priklijuojamas lipdukas perspėjantis apie tai, kad daiktas yra registruotas policijoje. Mažesni daiktai žymimi specialiu pieštuku mažai pastebimoje vietoje. Užrašas išryškėja tik apšvietus infraraudonaisiais spinduliais.
„Jeigu dviratis tikrai senas ir neturi dokumentų, tokį žymime, bet naujesnius be dokumentų įsigijimo žymėti neturime galimybės. Net perkant turguje galima prašyti kvito, kuris bus išrašytas ir tada bus galima pažymėti“, – paklausta apie senus dviračius sakė bendruomenės pareigūnė.
Vasara – dviračių sezono metas. Gatvėse pagausėjus dviratininkų – padaugėja ir dviračių vagysčių skaičius. Kviečiame Jus pasirūpinti šių transporto priemonių apsauga. Veiksminga ir nieko nekainuojanti dviračių apsaugos nuo vagių priemonė – jų žymėjimas policijoje.
Dažniausiai dviračiai vagiami palikus juos prie parduotuvių, laiptinėse, kiemuose ar sandėliukuose. Pasitaiko atvejų, kai įsibrovus į sandėliuką ar kitas patalpas, pavagiami visi šeimos dviračiai. Užraktai vagišius retai kada atbaido. Vagis ypač vilioja neapšviestose vietose, atokiau nuo vaizdo stebėjimo kamerų palikti ar prie nestabilių objektų pritvirtinti dviračiai.
Policijoje pažymėti dviračiai vagiami rečiau, kadangi juos parduoti gana sudėtinga. Be to, policijos pareigūnams atradus vogtą žymėtą dviratį paprasta identifikuoti jo savininką, tad didesnė tikimybė jį praradus susigrąžinti.