Taip D.Žalimas užbėgo už akių kritikai neva jis yra palankus konservatoriams, mat su jais yra dalyvavęs rinkimuose į Seimą.
D.Žalimas tvirtino, kad pagrindinis jo, kaip KT pirmininko, uždavinys būtų organizuoti darbą taip, kad bylos nebūtų svarstomos po kelerius metus. Pasak D.Žalimo, visi KT sprendimai turi būti pakankamai greiti ir labai aiškūs.
Mano turįs kolegų paramą
Jis tikino esąs įsitikinęs, kad tokį KT darbą jis sugebės užtikrinti, nes yra remiamas kitų aštuonių KT teisėjų.
„Manau, ir mano paskyrimas laikinuoju KT pirmininku nebuvo atsitiktinis, nes turiu visų savo kolegų paramą ir tą paramą užsitarnavau savo darbu“, – sakė D.Žalimas.
Girdamas savo kolegas teisme D.Žalimas pažymėjo, kad dabartinė jo sudėtis garantuoja kokybišką sprendimų priėmimą.
Manau, ir mano paskyrimas laikinuoju KT pirmininku nebuvo atsitiktinis, nes turiu visų savo kolegų paramą, – kalbėjo D.Žalimas.
Kita vertus, kandidatas į KT pirmininkus pažymėjo, kad niekas pasaulyje nėra neklystantis, todėl pasitaiko, kad gali suklysti ir KT.
„Klysta visi, tačiau teismo sprendimai galutiniai ir yra neskundžiami“, – pridūrė jis.
Seimo nariai kandidato daugiausia teiravosi apie konkrečias bylas, tačiau jis vis primindavo, kad komentuoti konkrečių dalykų negali.
Reputacija – be dėmės
Pristatydama kandidatą prezidentės patarėja R.Svetikaitė pabrėžė, kad D.Žalimas yra labai gerbiamas kolegų, puikiai žinomas ir vertinamas tarptautinės ir konstitucinės teisės ekspertas, o jo galimybes eiti pareigas pagrindžia nepriekaištinga reputacija.
Po prisistatymo D.Žalimas kurį laiką susitikinės su Seimo frakcijomis, o vėliau dėl jo skyrimo bus balsuojama Seime. Pagal Konstituciją, Konstitucinio Teismo pirmininką iš šio teismo teisėjų skiria Seimas prezidento teikimu.
Tarptautinės teisės ekspertas, Vilniaus universiteto profesorius D. Žalimas pastaruoju metu laikinai ėjo teismo pirmininko pareigas, kai šiemet baigėsi pastaruosius trejus metus teismui vadovavusio Romualdo Kęstučio Urbaičio kadencija.