2018 05 15

Dalai Lamos vizito Lietuvoje organizatoriai: jo viešnagė neturi jokio politinio tikslo

Kinijos ambasadai pareiškus, kad Tibeto dvasinio lyderio Dalai Lamos vizitas Lietuvoje gali pakenkti Lietuvos ir Kinijos santykiams, vizito organizatoriai VšĮ „Tibeto namai“ pabrėžia, kad viešnagė „yra paremta tik gera valia ir neturi jokio politinio tikslo“.
Dalai Lama
Dalai Lama / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.
Temos: 2 Kinija Dalai Lama

„Dar balandį paskelbus apie Jo Šventenybės Dalai Lamos XIV vizitą šalyje, kilo didžiulis visuomenės susidomėjimas. Kai pateikėme detalesnės informacijos apie jo viešnagę šalyje, paskaitas „Siemens“ arenoje ir Vilniaus universitete, kilo ažiotažas socialiniuose tinkluose, žmonės puolė žymėti savo dalyvavimą, ieškoti bilietų. Toks aktyvumas rodo, koks Dalai Lama XIV laukiamas mūsų šalyje“, – pranešime žiniasklaidai cituojama VšĮ „Tibeto namai“ atstovė Rūta Norkutė.

Lietuvos sostinėje birželio 13–14 dienomis viešėsiantis Dalai Lama skaitys paskaitą „Siemens“ arenoje, jos tema bus „Laimės menas“. Šis renginys bus mokamas.

Atvirą paskaitą apie žmogiškąsias vertybes švietime Tibeto dvasinis lyderis skaitys Vilniaus universitete.

Su juo žada susitikti keli Lietuvos parlamentarai, susibūrę į Seimo laikinąją solidarumo su tibetiečiais grupę. Šalies vadovai su Tibeto dvasiniu lyderiu susitikimų neplanuoja.

Dalai Lama Lietuvoje lankėsi tris kartus, o pastarąjį kartą čia viešėjo 2013 metais. Tada su juo susitiko Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė, o tai sukėlė didelį Kinijos pasipiktinimą.

Kurį laiką derybos įvairiais klausimais su Kinija buvo sustojusios, bet 2015 metų vasarį Pekinas išplatino pareiškimą, kad vėl yra pasirengęs plėtoti gerus santykius.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./ Pekinas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./ Pekinas

Vilniaus ir Pekino santykiai yra daugiausiai susiję su ekonominiais klausimais, Kinijai siekiant atkurti istorinius prekybos kelius Vidurio ir Rytų Europoje.

Kinijos ambasados Lietuvoje atstovas spaudai BNS anksčiau sakė, kad „kai kurie asmenys, organizavę Dalai Lamos renginius Lietuvoje, sukurs platformą antikiniškoms separatistinėms jėgoms, siekiančioms „Tibeto nepriklausomybės“, taip įtraukdami neigiamų veiksnių į gerus Kinijos ir Lietuvos santykius“.

Pekinas Dalai Lamą vadina separatistu, siekiančiu atskirti Tibetą nuo Kinijos. Jis nepripažįsta tremtyje dirbančios Tibeto vyriausybės ir nepalaiko jokio dialogo su Dalai Lamos atstovais.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis