Milane, kur vyksta „Expo“ paroda, šiuo metu lankosi ir didelis žurnalistų iš Lietuvos būrys. Tris iš jų antradienį „sumedžiojo“ imigrantai – pribėgo, užrišo neva laimę nešančias apyrankes, o dabar mokėk bent 10 eurų.
Pietų valstybėse tokių žūtbūt išlikti siekiančių imigrantų yra daug. Lietuva įsipareigos dalį jų priglausti ir pas save. Tačiau vien to neužtenka, Milane sakė prezidentė, ką tik atskridusi į šį miestą iš susitikimo su Italijos prezidentu Sergio Mattarella.
„Mes patvirtinome, kad dalyvaujame imigrantų pasidalinimo programoje. Tikrai padedame nuimti didelį stresą tiek nuo Italijos, tiek nuo Graikijos, Maltos ir kitų pietinių Europos valstybių. Tvirtinome nuo pat pirmų akimirkų, kad tai darysime“, – Milane žurnalistams sakė prezidentė.
Ji pabrėžė, kad tiek pernai, tiek šiemet imigrantų iš Afrikos srautai yra padidėję, todėl vien jų pasidalinimas Europoje šios problemos neišspręs.
„Mes suprantame visi – ir italai, ir lietuviai, ir visos europinės šalys, kad reikia padėti žmonėms, kai jie žūsta, skęsta, kai bėga nuo karo, bet taip pat pripažįstame, kad dalinai ši situacija yra naudojama žmonių juodam verslui plėtoti, todėl vien tik dalintis ir padėti šalims su jų imigrantų našta nepakanka, būtina galvoti apie priežastis, investuoti tiek į Afrikos šalis, tiek į kitas, kad tokių pabėgėlių nebūtų, tokių srautų nebūtų. Apie tai ir kalbėjomės su Italijos prezidentu. Mūsų požiūris yra panašus“, – sakė D.Grybauskaitė.
Apie konkrečius skaičius, kiek kuri šalis turėtų priimti pabėgėlių, jie esą nekalbėjo – dėl to turi tartis ne prezidentai.
„Ir esmė ne tai – pasyvus imigrantų išskirstymas skatina tik dar didesnę imigraciją. Turiu patvirtinimą iš kai kurių Afrikos ambasadorių, kurie sako, kad, jeigu Europa klausimus spręs pasyviai, tai noras išvažiuoti į Europą tik didės“, – Milane sakė prezidentė.