„Norint įvertinti tikrąją žmogaus teisių padėtį, leiskime moterims kalbėti pačioms, pavyzdžiui sukurkime internetinį pasaulio žmogaus teisių žemėlapį. Jeigu turime internetinius žemėlapius, atspindinčius pasaulinę pajamų nelygybę, kodėl neturėti žemėlapio, kuriame būtų parodyta lyčių nelygybė? Mes kviečiame gyventojus internete pranešti apie kyšininkavimo atvejus, tad kodėl nesukūrus tinklalapio, kuriame būtų galima informuoti apie lyčių diskriminacijos atvejus? Ir kalbu apie tai be jokių iliuzijų, kad viskas greitai išsispręs. Tai – tik įrankis, vienas iš daugelio, leidžiantis ištirti tikrąją situaciją naudojantis moderniomis technologijomis“, – sakė Lietuvos vadovė.
Pasak D.Grybauskaitės, reikalingas inovatyvus kūrybiškas požiūris. Šalies vadovė pabrėžė, kad egzistuojant daugybei tarptautinių ir nacionalinių teisės aktų moterų teisių bei lyčių lygybės klausimais, būtina savo pastangas koncentruoti į realų jų įgyvendinimą, o ne vis priiminėti naujus.
Prezidentės teigimu, politinė valia, konstruktyvus institucijų darbas negali būti sėkmingas be galingo variklio – nevyriausybinių moterų organizacijų. Realiam lyčių lygybės įgyvendinimui yra svarbi efektyvi tarptautinių organizacijų, vyriausybių ir nevyriausybinių organizacijų sąveika, ypač sprendžiant tokius klausimus kaip prekyba žmonėmis ir kitus, nacionalines valstybių sienas peržengiančius klausimus.
D.Grybauskaitė taip pat paminėjo, kad 2013 metais Lietuva pirmininkaus Europos Sąjungai ir vienas iš pirmininkavimo tikslų bus kontroliuoti, kaip lyčių lygybės klausimai sprendžiami Europoje.
Renginyje pasirašyta bendra deklaracija „Ateitis, kurios nori moterys: kvietimas imtis veiksmų“, raginanti imtis atsakingų veiksmų įgyvendinant moterų teises.
Moterų pasaulio lyderių renginyje dalyvauja Brazilijos, Argentinos, Kosta Rikos, Šveicarijos prezidentės, Jamaikos, Australijos, Danijos, Trinidado ir Tobago premjerės, Tarptautinio valiutos fondo vadovė Christine Lagarde, buvusi Suomijos prezidentė Tarja Halonen.