„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2015 12 03

Dalia Grybauskaitė kritikuoja naująjį Viešojo saugumo tarnybos vadą ir ministrą

Prezidentė Dalia Grybauskaitė sukritikavo Viešojo saugumo tarnybos vadą Ričardą Pocių, sakydama, kad apie netvarką ir nelojalumą valstybei prabilęs pareigūnas turėtų spręsti problemas, užuot rengęs „televizinius spektaklius“.
Dalia Grybauskaitė
Dalia Grybauskaitė / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Interviu LRT radijui ketvirtadienį šalies vadovė perspėjo nerengti „raganų medžioklės“, ir atkreipė dėmesį į vidaus reikalų ministro Sauliaus Skvernelio atsakomybę.

„Pirmiausia turime žinoti faktus, ar tikrai yra tokių taip vadinamų nelojalių valstybei. Jei yra, tai labai keista, kad beveik pusę metų dirbantis VST vadas sugeba kovoti arba valyti sistemą tik televizijos ekranuose, ką gi jis veikė tuos šešis mėnesius? Jis tiesiogiai pavaldus vidaus reikalų ministrui, ką gi veikė ministras, jau visus metus dirbantis šioje sistemoje?“, – kalbėjo D.Grybauskaitė.

„Nenorėčiau, kad būtų mėginama organizuoti raganų medžioklę, neturint įrodymų dėl vienų ar kitų žmonių lojalumo valstybei. Jeigu tokių yra, būtina, kad visos institucijos dirbtų savo tiesioginį darbą“, – sakė prezidentė.

„Statutiniai pareigūnai turi dirbti ir sąžiningai, ir dorai, ir užtikrinti valstybės saugumą, o ne vaikščioti ir rengti televizinius spektaklius. Tai būtų tokia reakcija ir vertinimas, ypač VST vadovo pasirodymo per šiuos šešis mėnesius“, – teigė D.Grybauskaitė.

VST vadas pulkininkas R.Pocius šią savaitę portale delfi.lt paskelbtame interviu teigė, kad tarnyboje „yra nelojalių tarnybai, nelojalių valstybei žmonių“, kurių dalis „karo atveju ginklus atsuks prieš mus“. Jis sakė, kad vadovaujant pirmtakui Sergejui Madalovui tarnyboje viskas buvo „grindžiama šeimynine ir giminės ranga, privačiais interesais ir nelegaliais verslais, ir visa tai turi politinę priedangą bei gražią paradinę pusę“.

Jis teigė atėjęs į tarnybą radęs „sovietinę armiją su pompastika ir niekams švaistomais didžiuliais pinigais“, taip pat nelegalų orkestrą.

S.Madalovas jam metamus kaltinimus neigia ir piktinasi kalbomis apie pareigūnų nelojalumą, sakydamas, kad tai „įžeidimas visam kolektyvui“. Priekaištus dėl netinkamos įrangos jis atrėmė sakydamas, kad būdamas karininkas negalėjo šantažuoti valstybės.

„Būdamas vadas negalėjau duoti komandos netarnauti, jeigu mums neduos pinigų“, – ketvirtadienį paskelbtame interviu „Lietuvos žinioms“ sakė S.Madalovas, į pensiją išėjęs šią vasarą.

Liepos 6-ąją S.Madalovą prezidentė apdovanojo Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Karininko kryžiumi.

S.Madalovo pusėn stojo ir pirmasis valstybės vadovas po nepriklausomybės atkūrimo Vytautas Landsbergis, pabrėžęs, kad ne kartą grėsmingose krizėse šalį „gelbėjo būtent S.Madalovo vadovaujama tarnyba, visad pasirodžiusi ištikima Lietuvai“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs