Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2013 03 14 /20:20

Dalia Grybauskaitė nesieja jaunimo nedarbo mažėjimo tik su emigracija

Lietuva yra tarp lyderių Europos Sąjungoje pagal tai, kaip pernai mažėjo jaunimo nedarbas. Prezidentė Dalia Grybauskaitė nėra linkusi to sieti tik su emigracija.
Emigracija
Emigracija / Andriaus Ufarto/BFL nuotr.

„Mes matome skaičius 2012 metų, ir mes matome, kad išvažiavo truputį virš 40 tūkst. (žmonių), o virš 20 tūkst. grįžo. Taigi mes matome didelę tendenciją, kad jau stabilizuojasi išvažiavimas, o antra, kad turime beveik pusę tos sumos grįžtančių. Taigi tikrai nemanau“, – sakė D. Grybauskaitė ketvirtadienį žurnalistams Briuselyje, kur prasideda dvi dienas truksianti Europos Vadovų Taryba. 

Valstybės vadovė skatina Vyriausybę naudotis papildomomis europinėmis lėšomis, numatytomis devynioms šalims, tarp jų ir Lietuvai, jaunimo nedarbui mažinti. 

Naujoje finansinėje perspektyvoje toms šalims, kuriose jaunimo nedarbas viršija 25 proc., yra numatomi 6 mlrd. eurų šiai problemai spręsti. Sumažėjus jaunimo nedarbui, Lietuva į šią paramą nebepretenduoja. 

Prezidentė to nesureikšmina. „Lietuva gauna labai daug ir savo (finansiniame) pakete, ir aš manau, kad didžiuotis ir norėti turėti daugiau negu 25 proc.  (jaunimo nedarbą), gal nereikėtų sau to linkėti“, – sakė D. Grybauskaitė. 

Europos Vadovų Taryboje bus skiriama daug dėmesio jaunimo nedarbo problemoms. D. Grybauskaitės nuomone visi receptai kaip spręsti šią problemą, jau yra. Belieka vykdyti įsipareigojimus. 

„ Aš atmenu, kad gerokai prieš metus, kai grįžau iš vienos tarybos, buvau išsikvietusi socialinių reikalų ministrą, ir tikrai labai bariausi, nes tuo metu mes turėjome gerokai didesnį jaunimo nedarbą –  virš 34 proc.  Tikrai džiaugiuosi, kad matome mažėjimo tendenciją dėl įvairiausių priežąsčių. 

Yra labai daug gerų sprendimų priimta ekonominių, įpareigojančių, bet ne visos šalys imasi struktūrinių reformų, ne visos šalys vykdo įsipareigojimus. Ir būtent dėl to mes kai kuriuose šalyse turime didžiules problemas socialines – didžiulį nedarbą, ekonomikos stagnavimą“, – dėstė D. Grybauskaitė.

Tarp blogiausių nedarbas mažėjo sparčiausiai

Lietuva iškrito iš juodojo ES šalių narių, kuriose jaunimo nedarbas yra didžiausias, sąrašo. 2012 metų sausį jame buvo Graikija, Airija, Italija, Latvija, Lietuva, Portugalija, Slovakija ir Ispanija. 

Per metus situacija pagerėjo tik dviejuose šalyse – Airijoje, 0,8 procentinio punkto, ir Lietuvoje – 4,3 procentinio punkto, nurodoma Europos Vadovams pateiktame „Jaunimo užimtumo darbo grupės“ raporte. 

Lietuvoje jaunimo nedarbas sumažėjo nuo 27,9 proc. 2012 metų kovą iki 23,6 proc. pernai metų gruodį. 

Tačiau padėtis kitose šešiose valstybėse narėse ir toliau blogėja, ypač Ispanijoje ir Graikijoje, kur jaunimo nedarbas iki metų pabaigos padidėjo atitinkamai iki daugiau nei 55 proc. ir 59 proc.

Lietuva iš ES jaunimo nedarbui mažinti pernai gavo 9 mln. eurų. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos