„Tokios blokados nėra naujiena, mes jų jau turėjome kelias – tiek pieno, tiek energetinių blokadų, ir ne mes vieni. Tokie santykiai su mūsų kaimynais kartais būna taikomi ir kitose šalyse. Šiuo metu tai taikoma ir Rytų partnerystės šalyse, kaip Ukraina ir kitos“, – trečiadienį žurnalistams Vilniuje sakė D.Grybauskaitė.
„Kiekvienas iš mūsų turime dirbti ten, kur galime pasiekti geriausių rezultatų. Manau, kad toks darbų pasiskirstymas, kai aš dirbu su Vakarais, o Vyriausybė – su Rytais, ko gero, atneš geriausią rezultatą“, – kalbėjo D.Grybauskaitė, atsakydama į klausimą, ar ketina susisiekti su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu.
Anot jos, Vyriausybė ir prezidentė tik labai aukštu tarptautiniu lygiu gali bandyti atkreipti dėmesį į susidariusią padėtį ir apginti Lietuvos verslininkų interesus.
„Aš mėginu daryti tai, kuo galiu duoti didžiausią rezultatą, aš dirbu su Europos Komisija, su Europos Parlamentu. Mes vakar turėjome labai gerą palaikymą Europos Parlamente. Taip pat dirbu su Europos Komisija ir prezidentu Jose Manueliu Barroso, kad jie gavę iš Lietuvos Vyriausybės pakankamai informacijos apie sankcijų taikymą, kreiptųsi į Pasaulio prekybos organizaciją“, – kalbėjo šalies vadovė.
Anot jos, Vyriausybė turi bendradarbiauti su Rusijos struktūromis – žemės ūkio ministras, Veterinarijos tarnyba turi pateikti reikalaujamą informaciją Rusijos institucijoms ir kalbėtis su Rusijos „politine hierarchija“.
Be to, pasak prezidentės, siekiant spręsti pieno produktų gamintojų prekybos problemą su Rusija, verslo asociacijos turėtų imtis realių veiksmų, o verslininkai visada turi pasverti riziką, kai eina į „ne visada patikimas“ rinkas.