„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2015 10 15

Dalia Grybauskaitė: tikras pabėgėlis šalies nesirenka

„Pabėgėlių klausimas ant europinio stalo išliks ilgai, todėl, kad konfliktai, karai taip greitai nesibaigs“, – žurnalistams Briuselyje sakė į Europos Vadovų Tarybos posėdį atvykusi Dalia Grybauskaitė.
Dalia Grybauskaitė
Dalia Grybauskaitė / Luko Balandžio / 15min nuotr.

„Matome padidėjusią eskalaciją Sirijoje. Tai reiškia, kad pabėgėlių srautai gali dar padidėti. Todėl jeigu tai yra tikras pabėgėlis, kuris bėga nuo karo, gelbsti savo gyvybę, tokie pabėgėliai nesirenka šalies“, – sakė D.Grybauskaitė.

Pasak jos, jiems pagal Ženevos konvenciją priklauso prieglobstis, ir jis yra suteikiamas.

Tokie pabėgėliai, arba ekonominiai migrantai, kurie renkasi, kur gražiau ir kur šilčiau, kažin, ar tokiems žmonėms visos šalys norės suteikti pabėgėlio statusą, – sakė D.Grybauskaitė.

„Tokiems pabėgėliams, arba ekonominiams migrantams, kurie renkasi, kur gražiau ir kur šilčiau, kažin, ar visos šalys norės suteikti pabėgėlio statusą.

Manau, šis klausimas išsispręs. Svarbiausia yra stiprinti išorines sienas, kurti bendras pasienio pajėgas, kad galima būtų realiai kontroliuoti savo sienas, kurti taškus, kur galima iki įvažiavimo į Europą, arba pasiekus pirmąjį tašką Europoje, atskirti tikrus pabėgėlius nuo ekonominės gerovės ieškotojų. Šie klausimai yra sprendžiami“, – sakė D.Grybauskaitė.

Be to, Vadovų Taryboje bus aptartas ir bendradarbiavimo su Turkija klausimas.

„Per šią šalį eina didžiuliai srautai, joje dabar yra per 2 mln. pabėgėlių iš Sirijos ir aplinkinių valstybių, taigi mes pagaliau darome tai, ką turėjome daryti anksčiau – sprendžiame klausimą sistemiškai“, – sakė Lietuvos prezidentė.

Lietuvos ambasadorė prie Europos Sąjungos Jovita Neliupšienė sakė, kad dalis pabėgėlių tiesiog neturės kito pasirinkimo – privalės arba vykti į tą valstybę, kuri jiems paskirta, arba grįžti ten, iš kur atkeliavo. 

„Padalinus žmonių srautus, galima tikėtis, kad tie, kurie tikrai turi teisę į tarptautinio pabėgėlio statusą, turės savotišką pasirinkimą – arba jie važiuoja į tą šalį, kuri jiems yra nustatyta, skirta perkėlimo valstybė, arba grįžta į tą paskutinę saugią tranzito ar kilmės valstybę, iš kurios atvyko“, – žurnalistams Briuselyje sakė J.Neliupšienė. 

Tiesa, ji pabrėžė, kad kiekvienas atvejis bus svarstomas atskirai.

„Žinoma, yra žmogiškumo faktorius, yra atsižvelgiama į daugelį dalykų – ar yra giminių, artimųjų, kažkur gyvenančių, ar žmogus dėl vienokių ar kitokių integracinių ar sveikatos savybių turėtų būti konkrečioje valstybėje. Kiekvienas atvejis bus nagrinėjamas atskirai. Vis tik apie žmones kalbame, ne apie kažkokius daiktus“, – kalbėjo ambasadorė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs