Po vieną plokščių komplektą, kurį sudaro keturios plokštės, bus atiduota Kauno miesto muziejui, Lietuvos istorinių transporto priemonių išsaugojimo asociacijai „Retromobile“ ir valstybės įmonės „Automagistralė“ Kelių muziejui.
„Pavedimas buvo saugoti visas tas plokštes, o jų yra 32. Miesto muziejus sako, kad pasiliktų vieną fragmentą, vieno prašo Kelių muziejus ir vieno „Retromobiliai“. Kitos plokštės būtų atiduotos į metalo laužą ir išlydytos – kompensuota dalis išlaidų, kurios patirtos išmontuojant“, – sprendimą komentavo Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas.
Dabar plokštes saugantis Kauno miesto muziejus neturi tam patalpų, todėl nuo tilto pilonų nuimtos plokštės saugomos savivaldybės bendrovės „Kauno švara“ teritorijoje.
Jo teigimu, dabar plokštes saugantis Kauno miesto muziejus neturi tam patalpų, todėl nuo tilto pilonų nuimtos plokštės saugomos savivaldybės bendrovės „Kauno švara“ teritorijoje.
Anksčiau paimti plokštes siūlėsi Grūto parkas, tačiau nepavykus sutarti dėl apmokėjimo už plokštes, šios minties atsisakyta. Siūlymas perduoti parkui plokštes buvo pateiktas ir tarybai, bet jam nepritarta.
Plokštės su sovietiniais herbais nuo tilto nuimtos šiemet kovo mėnesį po to, kai paveldosaugininkai pernai gruodį panaikino jų teisinę apsaugą.
Dabartinis tiltas su sovietine simbolika – žvaigždėmis bei pjautuvais su kūjais, sovietiniu herbu – pastatytas 1948 metais.
Atkūrus Lietuvos nepriklausomybę, sovietinė simbolika iki 2005 metų rekonstrukcijos buvo pridengta. Tuomet buvo pakeisti sovietinės simbolikos taip pat turėję tilto turėklai, bet stalininė simbolika liko ant betoninių pilonų.