Kai kurios įstaigos sprendimus žada priimti sulaukusios oficialios tarnybų informacijos apie jų darbuotojams pareikštus įtarimus.
Teisėsauga skelbė, kad procesiniai tyrimo veiksmai atlikti Vilniaus miesto savivaldybėje, Valstybinėje teritorijų planavimo inspekcijoje, Darbo inspekcijoje, Nacionalinėje žemės tarnyboje, Nacionaliniame visuomenės sveikatos centre bei Žmonių su negalia aplinkos pritaikymo asociacijoje.
Šios įstaigos atsisakė BNS pateikti tyrime figūruojančių darbuotojų tapatybes ar pareigas.
Teisėsauga įtaria, kad valstybinėse institucijose, atsakingose už teritorijų planavimą ir statybų valstybinę priežiūrą, valstybės tarnautojai per tarpininkus priimdavo kyšius įvairiose teritorijų planavimo dokumentų leidimo stadijose: išduodant statybos leidimus, viešinant, derinant projektus, priduodant įvairius nekilnojamojo turto objektus.
Išėjo savo noru
Valstybinės teritorijų planavimo ir statybų inspekcijos atstovė spaudai Rasa Kėkštienė BNS teigė, kad teisėsauga inspekcijos oficialiai dar neinformavo apie įtarimus, tačiau, pačios įstaigos žiniomis, veiksmai atlikti dėl keturių darbuotojų.
Trys iš jų parašė prašymus atleisti juos savo noru.
„Statybos inspekcijos žiniomis, procesiniai veiksmai šią savaitę atlikti keturių Statybos inspekcijos darbuotojų atžvilgiu. Trys iš šių darbuotojų šiandien jau yra atleisti iš darbo. Gavę STT informaciją apie kitų darbuotojų atžvilgiu atliekamus ikiteisminius tyrimus nedelsdami juos nušalinsime nuo darbo ir organizuosime skubų jų atleidimą“, – sakė R.Kėkštienė.
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) atstovė Justina Petravičienė sako, kad įtarimai buvo pareikšti vienam centro darbuotojui, jis jau atleistas iš pareigų jo paties prašymu.
„Mes duomenis turime apie vieną asmenį, dėl kurio pradėti veiksmai. Tas asmuo pats priėmė sprendimą ir pats išėjo iš darbo“, – BNS tvirtino J.Petravičienė.
Anot jos, NVSC darbuotojai dalyvauja statybų procese vertinant statinių projektavimo dokumentus, dalyvauja statybos užbaigimo komisijose, teritorijų planavimo procesuose, rengia sąlygas šiems dokumentams, juos vertina, taip pat vertina poveikį aplinkai.
Laukia teisėsaugos informacijos
Vilniaus meras Remigijus Šimašius dar ketvirtadienį spaudos konferencijoje žadėjo, kad pasitvirtinus informacijai apie savivaldybės darbuotojams pareikštus įtarimus, jie bus nušalinti nuo pareigų.
Tiek jis, tiek kiti savivaldybės atstovai BNS teigė kol kas negavę informacijos iš teisėsaugos dėl konkrečių darbuotojų, kuriems pareikšti įtarimai, tačiau patvirtino, jog teisėsauga atliko procesinius veiksmus dėl 6-7 darbuotojų.
BNS žiniomis, įtarimai šiame tyrime pareikšti savivaldybės Infrastruktūros skyriaus vedėjui Virginijui Paužai.
Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) vadovas Laimonas Čiakas sakė, kad STT pareigūnai šią savaitę kalbino du darbuotojus, paprašė bylų, pasiėmė darbo priemones, tačiau niekam įtarimai nepareikšti, visi žmonės dirba.
„Labai nedaug ką galiu pasakyti, nes niekas nėra nušalintas, nežinome apie jokius įtarimus, kadangi pas mus Vilniaus miesto skyriuje NŽT buvo STT darbuotojai apsilankę, paprašę keleto bylų, atidavėm. Darbo priemones, kompiuterius paėmė ir tiek“, – BNS sakė L.Čiakas.
„Nei įtarimai pareikšti, nei ką, jokios mes daugiau informacijos neturime. Mūsų du darbuotojus kalbino, o kiek mes čia dalyvausime, neįsivaizduoju“, – kalbėjo jis.
L.Čiakas sakė apie tai, kad NŽT minima korupcijos tyrime, išgirdęs per spaudos konferenciją.
„Kol kas ir pats nežinau, kurioje vietoje galėjo būti mūsų kaip institucijos galimai indėlis“, – tvirtino tarnybos vadovas.
Pasak jo, NŽT dalyvavimas gali būti epizodinis, kadangi statybinių procesų metu NŽT derina tam tikras sąlygas. Bylose, kurias paėmė STT pareigūnai, minimi keli adresai.
Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) atstovė Jolanta Bielskienė BNS sakė, kad STT tyrime galimai figūruoja du Vilniuje dirbantys inspekcijos darbuotojai, tačiau teigė daugiau informacijos apie juos šiuo metu neturinti.
Įtarimai – 25 asmenims
Daugiau nei metus vykdytame teisėsaugos tyrime dėl įtariamos korupcijos statybų priežiūros srityje aiškinamasi per 150 nusikalstamų veikų, jas padaryti galėjo per 60 asmenų, tarp jų – penkių valstybės tarnybų ar savivaldos darbuotojai, taip pat viena visuomeninė organizacija.
Kaip BNS penktadienį sakė STT atstovė Renata Keblienė, įtarimai jau yra pareikšti 25 asmenims, iš kurių 15 valstybės tarnautojų ir 10 kitų asmenų.
LNK Žinios ketvirtadienį pranešė, kad įtarimai vykstant šiam tyrimui pareikšti su viena privačia įmone siejamam Petrui Ruškuliui.
Jo advokatas Romualdas Mikliušas sakė pagal pateiktų įtarimų kiekį spėjantis, jog P.Ruškulis yra vienas pagrindinių įtariamųjų.
„Manau, spėčiau, kad vienas pagrindinių pagal kiek veikų, pagal apimtį“, – LNK Žinioms sakė teisininkas.
STT atstovės teigimu, įtarimai juridiniams asmenims kol kas nepareikšti, po prokurorų raginimo pranešti apie reikalavimus ar provokacijas duoti kyšį, teisėsauga jau gauna informacijos.
Tyrime figūruoja apie 50 statybos objektų, per 20 nekilnojamojo turto vystytojų.