Internetinėje erdvėje paplito viena už kitą neįtikinamesnės „istorijos“, neva paremtos liudininkų pasakojimais. 15min.lt redakcija sulaukė laiškų ir skambučių, kad Laimutė Stankūnaitė išskrido su dukrele į užsienį. Moteris su dukra neva pakilo lėktuvu iš Karmėlavos oro uosto...
Tai – dar vienas išgalvotas melas.
Šią versiją iškart paneigė ir L.Stankūnaitę su dukrele trijų kambarių bute aplankiusios Seimo narės. Ir pati L.Stankūnaitė tvirtino, kad kol kas tikrai gyvens Lietuvoje.
Tuo tarpu „Lietuvos žinios“ skelbia, kad surinko informaciją, kur galimai gyvena valstybės saugoma Garliavos istorijos viena iš herojų.
Kur yra apgyvendintos L.Stankūnaitė su dukra, laikoma paslaptimi, joms taikoma liudytojų ir nukentėjusiųjų apsaugos nuo nusikalstamo poveikio programa. Apie dukterėčios ir anūkės naują gyvenamąją vietą nieko nežino nei N.Venckienė, nei mergaitės seneliai Kedžiai.
Liudininkai Klaipėdoje pamatė advokatą
Dienraščio duomenimis, L.Stankūnaitė gyvena pajūryje. Šią versiją diktuoja ir faktas, kad tos pačios dienos, kai iš senelių buvo perimta Kedytė, ankstyvą popietę Klaipėdoje netikėtai buvo pastebėtas Laimutės Stankūnaitės advokatas Gintaras Černiauskas.
Kaip rodo LŽ surinkti faktai, po mergaitės perdavimo procedūros apie 13 val. advokatas jau buvo pajūryje. Pasak kai kurių liudytojų, asmuo, panašus į G.Černiauską, iškart po vidurdienio pastebėtas Šventojoje, iš privačių kotedžų kvartalo išsukantis į Mokyklos gatvę.
„Nesu šimtu procentų įsitikinęs, kad ten buvo G.Černiauskas, tačiau labai panašus į jį asmuo sėdėjo prie balto BMW markės automobilio vairo ir kažko lūkuriavo. Man nuvažiavus po kurio laiko BMW pajudėjo Klaipėdos kryptimi“, – pasakojo šaltinis. Iš tiesų po 13 val. G.Černiauskas jau buvo uostamiesčio centre ir davė interviu kelių televizijų žurnalistams.
Ir ketvirtadienio vakarą, ir penktadienį dienraščio kalbintas L.Stankūnaitės advokatas gynėsi Šventojoje nebuvęs ir balto BMW nevairavęs, o į pajūrį esą atskubėjęs dėl vienos civilinės bylos, nagrinėjamos Klaipėdos miesto apylinkės teisme. „Advokatas atvažiavo kiek pavėlavęs, sušilęs, jo teisme jau laukė moteris ir du vyriškiai, kurie mestelėjo, esą jis vėluojantis“, – pasakojo vienos televizijos žurnalistai.
Įdomu, kad G.Černiausko pavardė į ketvirtadienį nagrinėtas civilines bylas nebuvo įrašyta, tai patvirtino ir teismo raštinės darbuotojai, ir patikimi LŽ šaltiniai uostamiesčio prokuratūroje. Pavardžių skelbti nenorėjusių patyrusių teisininkų teigimu, versija, kad D.Kedžio dukra gali būti slepiama pajūryje, Šventojoje, labai tikėtina.
„Mergaitei reikia ne tik saugios, bet ir ramios aplinkos, kuo toliau nuo įvykių epicentro: Garliavos, Kauno, o dabar jau ir Vilniaus. Pajūryje yra labai daug įvairių valstybinių poilsio namų, tarnybinių butų, patalpų. Palanga ir Nida – per viešos vietos, o Šventoji – ramus miestelis, jame poilsiautojų tokiu metų laiku beveik nebūna. Ramu, saugu, jūra, kopos, grynas oras“, – dėstė laikraščio šaltiniai teisėsaugoje.
Pats G.Černiauskas tvirtino, kad visos bylos jam yra svarbios, o Klaipėdoje esą dalyvavęs civilinėje byloje dėl sandorio pripažinimo negaliojančiu. „Neturiu jokio BMW, važinėju ir į Klaipėdą vykau savo “Audi„ markės juodos spalvos automobiliu, bet Šventojoje nesilankiau. O mano pavardės teismo posėdžių tvarkaraštyje nebuvo, nes toje byloje anksčiau mane pavadavo kolega, tad greičiausiai buvo palikta jo pavardė. Tačiau posėdyje dalyvavau aš pats“, – dėstė advokatas.
Paklaustas, ar žinodamas, kad ketvirtadienį vyks mergaitės perdavimo motinai procedūra, nebandė prašyti atidėti minėtos civilinės bylos nagrinėjimo, G.Černiauskas atsakė neigiamai. „Žinojau, kad suspėsiu visur. Taip ir buvo“, – teigė advokatas, dėl civilinės bylos iš Kauno į pajūrį sukoręs per 200 km ir spėjęs grįžti į Vilnių dalyvauti televizijų laidose.