Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2008 09 22

Darbas – dažniausiai per pažintis

Buvo atlikta apklausa, kuri atskleidė, kad daugiau nei pusė apklaustųjų paskutinįjį savo darbą susirado naudodamiesi asmeninėmis pažintimis ar rekomendacijomis, teigiama išplatintame pranešime spaudai.
Derybos
Derybos / Tomo Urbelionio/BFL nuotr.

„Tokie rezultatai nestebina ir patvirtina Lietuvoje dominuojančią situaciją, kad pirmiausia žmonės ieško darbo naudodamiesi asmeninėmis pažintimis. O šių dienų situacija yra tokia, kad kuo daugiau ryšių žmonės turi su kitais asmenimis, tuo didesnės karjeros galimybės jiems atsiveria. Socialiniai verslo tinklapiai todėl ir sulaukia didelio susidomėjimo, nes juose galima užmegzti pažinčių tinklą ir tokiu būdu palaikyti ryšius su naudingais žmonėmis“, – teigia vieno socialinio verslo tinklalapio projekto vadovė Ieva Riaukaitė.

Kita apklaustųjų dalis (32 proc.) teigė, kad paskutinį darbą susirado pagal darbo skelbimus internete, o 12 proc. tinklapio narių – pagal skelbimus laikraštyje.

Pasak I. Riaukaitės, rugsėjo mėnesį vykdyta apklausa taip pat padėjo išsiaiškinti ir žmonių požiūrį į darbą.

Per apklausą respondentai buvo paprašyti atsakyti į klausimą, kaip dažnai reikėtų keisti darbą. Daugiausia žmonių (35 proc.) mano, kad darbo keitimas nėra susijęs su tuo, kiek laiko jame dirba ir pagal tai nesprendžia, kada reikėtų keisti darbą. Tuo tarpu 28 proc. apklaustųjų teigė, kad darbą vertėtų keisti kas 5 ir daugiau metų, o 27 proc. – kas 3-4 metus. Šie duomenys atskleidė, kad didžioji dalis žmonių vertina pastovumą ir vengia darbo kaitos, nors 8 proc. apklaustųjų teigė, kad darbą vertėtų keisti kas porą metų, 2 proc. – kartą metuose.

Apklausa parodė, kad žmonėms visai nesvarbu, ar darbovietei vadovauja vyras ar moteris (73 proc.). Visgi 22 proc. respondentų pirmenybę teiktų darbovietei, kuriai vadovauja vyras ir tik 5 proc., kuriai vadovauja moteris.

Dažniausiai darbe sugadina nuotaiką, anot respondentų, bendradarbia (18 proc. )i, 14 proc. – klientai, 13 proc. – vadovas, 11 proc. – oras. Tačiau net 38 proc. apklaustųjų šie veiksniai neturi jokios įtakos.

Atlikta apklausa taip pat padėjo išsiaiškinti, kad net 44 proc. apklaustųjų negalėtų pavadinti darboholikais. Tuo tarpu 35 proc. nemano esantys darboholikai, o 21 proc. dar neapsisprendė – darboholikai jie ar ne.

Apklausoje dalyvavo 1147 registruoti tinklapio nariai, tarp kurių yra įvairiausių profesijų atstovai.

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos