Geriausias metų pasiūlymas! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.
Išbandyti
2015 07 13

Darbas Didžiojoje Britanijoje: kokie darbo pasiūlymai tikri, o kokie – tik sukčių pinklės?

Į interneto paieškos langelį įvedus „darbas Anglijoje“, pasirodo galybė pasiūlymų greitai ir paprastai praturtėti. Tarpininkai tarp dar Lietuvoje esančių darbuotojų ir žadamo darbo siūlo ne tik rasti darbą, bet ir sutvarkyti visus reikiamus dokumentus, suteikti stogą virš galvos bei laiku mokėti algą. Tokie pasiūlymai neretai baigiasi pinigų išviliojimu iš emigrantų be jokio žadėto darbo. Kartais atvykusieji praranda pasus, dirba už menką arba išvis be jokio atlygio ir įkalinami ankštuose būstuose be prošvaisčių pasprukti.

Būtini pagrindiniai dokumentai

Sužinoti, su kuo turi reikalų, išvykstantis emigrantas gali labai paprastai – patikrinti įmonės registraciją. Tai padaryti galima interneto svetainėje „Companies House“. Pakanka įvesti įmonės, įdėjusios skelbimą, pavadinimą ir apie ją pateikiama visa informacija. Linos teigimu, itin svarbu patikrinti kiekvieną kompanijos pavadinimo raidę, mat apgavikai įsigudrino susikurti įmones, kurių pavadinimai viena raide skiriasi nuo tikrų, registruotų įdarbinimo įstaigų.

Jei tarpininkas nurodo „Gmail“, „Yahoo“ ir panašius adresus, didelė tikimybė, kad jo veikla neteisėta. 

Pagal šią schemą, kuomet atvykstant iš Lietuvos sumokami pinigai tarpininkui, dažniausiai siūlomi nekvalifikuoti darbai: fabrikuose, žemės ūkyje, žuvies apdirbimo įmonėse. Kvalifikuoti darbininkai retai kada įkliūva į panašias pinkles, mat jie puikiai supranta, jog rasti darbą Anglijoje nėra taip paprasta ir retai kada darbą tiesiog ima ir siūlo nepažįstamieji iš užsienio.

„Diverse Communities“ atstovė tvirtino, kad nukentėjus nuo apgavusio tarpininko imigrantui sulaukti pagalbos labai sunku. Dažnai ne savo jėgomis atvykę lietuviai neturi Nacionalinio draudimo numerio, kuris yra būtinas norint sulaukti bet kokios pagalbos Didžiojoje Britanijoje. Tam, kad gautumėte šį numerį, būtina gautu laišku patvirtinti gyvenamosios vietos adresą, kurio pastogę suteikiantys tarpininkai darbininkams neduoda.

„Prieš atvažiuojant čia iš Lietuvos patarčiau susirasti gyvenamąją vietą patiems ar pas draugus. Turėti adresą, kuriuo galėtum gauti laiškus, o tada gauti Nacionalinio draudimo numerį. Turint jį ir patekus į bėdą pagalbos sulaukti daug paprasčiau. Kitu atveju šios šalies sistema dažnai neįgali padėti nukentėjusiems imigrantams“, – besiruošiantiems emigruoti patarė pašnekovė.

Pasak moters, pagalbos greičiausiai sulaukia žmonės, iš kurių atimti pasai ir jie dirba už menką atlygį ir negali išeiti iš darbo. Pasitaiko, jog jiems grasinama ar prieš juos naudojamas psichologinis bei fizinis smurtas.

Dažnai nuojauta neapgauna, jei žmogui atrodo, kad viskas įtartinai gerai, geriau nerizikuoti.

Patekus į tokią bėdą pakanka kreiptis į policiją, mat tokia veikla laikoma prekyba žmonėmis. Imigrantams, iš kurių išviliojo pinigus, tačiau nesurado žadėto darbo, teisybės rasti čia nepavyks. Pasak pašnekovės, kadangi už tokią paslaugą šalyje nelegalu imti užmokestį, nepasirašomos jokios bendradarbiavimo sutartys, tad pinigus praradusiems žmonėms telieka savarankiškai rasti darbą arba grįžti atgal į tėvynę.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Trijų s galia – ne tik naujam „aš“, bet ir sveikoms akims!
Reklama
Televiziniai „Oskarai“ – išdalinti, o šiuos „Emmy“ laimėtojus galite pamatyti per TELIA PLAY
Progimnazijos direktorė D. Mažvylienė: darbas su ypatingais vaikais yra atradimai mums visiems
Reklama
Kodėl namui šildyti renkasi šilumos siurblį oras–vanduo: specialisto atsakymas