„Asmens dokumentus reikia keisti kas dešimt metų, o vyresnio amžiaus žmonėms tai sukelia nemažą stresą ir atima ne tik daug laiko, bet ir kainuoja nemažai jėgų. Pernai baigė galioti net 761 349 asmens dokumentai, todėl galima tik įsivaizduoti, kokios eilės nutįso migracijos tarnybose ir pasų poskyriuose. Pensinio amžiaus piliečiai tokiose eilėse stovėti tikrai neturėtų“, - sakė įstatymų pataisų projekto iniciatorius V. Skarbalius.
Jis pripažino, kad senolaii turi galimybę pasikviesti migracijos tarnybos darbuotojus į namus, kad šie išduotų naujus dokumentus, tačiau tai, anot parlamentaro, neretai užtrunka ir be tapatybės dokumento gali tekti gyventi keletą mėnesių
Siekiant palengvinti asmens tapatybės dokumento atsiėmimo procedūrą, pataisomis taip pat siūloma įteisinti galimybę minėtus dokumentus atsiimti ne pačiam jų savininkui, o jo rašytiniame prašyme nurodytam asmeniui.
Neterminuota asmens tapatybės kortelė pensinio amžiaus asmenims išduodama Lenkijoje, Rumunijoje, Ispanijoje, Slovakijoje, o štai Vokietijoje asmenys, kuriems nustatyti specialieji poreikiai, yra iš viso atleidžiami nuo pareigos turėti asmens tapatybės dokumentus.