„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2013 09 29

Darbininkai iš Lietuvos gina jų bauginimu ir mušimu apkaltintus darbdavius britus

Nors darbininkų Didžiojoje Britanijoje darbo sąlygas stebinti ir verslininkams licencijas dalinanti institucija teigia, kad darbdaviai baugino, smurtavo ir kitaip skriaudė emigrantus iš Lietuvos – šie aiškina priešingai, ir maldauja, kad būtų grąžinti į darbą.
Višta
Višta / Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr.

„Prašau, mes norime dirbti Jackie ir Darrelui“, – portalas kentonline.co.uk cituoja Vytą Mikalauską, Raimundą Lekavičių ir Jurijų Kalinkiną – tris emigrantus iš Lietuvos.

Pareigūnai teigia, jog yra duomenų, įrodančių, kad verslininkai Darrielas Houghtonas ir Jackie Judge išnaudojo buvusius savo samdinius.

Šiems britams priklausė bendrovė „Houghton Catching Services“, tačiau po pareigūnų reido į verslininkų namus, jos veikla sustabdyta.

Kiaulių fermą turintis D.Houghtonas žurnalistams pasakojo, kad policija išnaršė jo kiaulides.

„Manau, kad jie tikėjosi rasti prirakintus žmones, tačiau ten tebuvo kiaulės“, – sakė jis.

Oficialūs kaltinimai dar nepareikšti

Verslininkų poros bendrovė samdydavo darbuotojus, kurie vykdavo į naminių paukščių fermas ir sugautus paukščius gabendavo į skerdyklą.

Manau, kad jie tikėjosi rasti prirakintus žmones, tačiau ten tebuvo kiaulės, – sakė Darrielas Houghtonas.

Tačiau nuo to laiko, kai D.Houghtonas prarado veiklos licenciją, 23 jo darbuotojai iš Lietuvos liko be darbo. Didžioji dalis komandos išvyko uždarbiauti kitur, tačiau V.Mikalauskas, R.Lekavičius ir J.Kalinkinas pasiliko, tikėdamiesi, kad darbdaviai atgaus licenciją.

Už savaitę darbo lietuviams būdavo mokama pusė tūkstančio svarų. Verslininkas aiškina, kad viską darė pagal įstatymus.

Licenciją atėmusi institucija pranešime spaudai pareiškė turinti duomenų, kad verslininkai baugino darbuotojus, net taikė jiems fizines bausmes. Be to, jie gyveno perpildytuose namuose ir bijojo kam nors pasiskųsti.

Tačiau praėjus beveik metams policijos atstovai žurnalistams patvirtino, kad kaltinimai dėl to darbdaviams nėra pareikšti.

Po pareigūnų vizito darbininkai iš Lietuvos buvo nugabenti į emigrantų centrą, apklausti ir paleisti.

Dabar jie gyvena pas savo buvusius darbdavius. 24 metų R.Lekavičius D.Houghtonui dirbo trejus metus, 42 J.Kalinkinas, kurio šeima – Lietuvoje, pas verslininką dirbo aštuonerius metus, 50 metų V.Mikalauskas – devynerius.

„Mes norime čia dirbti toliau“, – sakė jis. Jis patvirtino, kad verslininkai visada atsiskaitydavo laiku.

Jo šeima nuomojasi gyvenamąsias patalpas iš J.Judge, vyras tikino, kad kiekvienas žmogus turi atskirą kambarį, televizorius rodo lietuviškas programas.

„Ne, ne, ne“, – kartojo V.Mikalauskas, klausiamas, ar šeimininkai kada nors su jais blogai elgėsi.

Vadavo darbininkus iš Lietuvos

Tai ne pirmas atvejis, kai darbdaviai kaltinami išnaudoję emigrantus iš Lietuvos. Prieš metus tiesa.com rašė, kad įdarbinimo agentūra Kente, kuri vištų ūkiams teikė migrantų darbuotojų įdarbinimo paslaugas, prarado licenciją dėl vergoviškų darbo sąlygų, o dar du asmenys buvo patraukti baudžiamojon atsakomybėn.

Pernai spalį Kento policija turėjo vaduoti 30 lietuvių darbuotojų, kurie, kaip įtariama, apgaulės būdu buvo parduoti darbui Jungtinėje Karalystėje.

Teigiama, kad lietuviai buvo nuolat išnaudojami, jiems mokamas ne visas atlygis, dirbamos net 17 valandų trukmės pamainos. Darbuotojai turėjo kęsti ypač prastas gyvenimo sąlygas ir lietuvių prižiūrėtojų patyčias bei fizinį smurtą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs