Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2020 07 22 /13:36

„Vilniaus vandenų“ vadovas: žuvę vamzdyną montavę darbuotojai turėjo įrangą, rodančią dujų sankaupą

„Vilniaus vandenų“ direktorius Marius Švaikauskas pranešime žiniasklaidai teigia, kad Vilniaus rajone, Tuščiaulių kaime vamzdyną montavę darbuotojai žuvo užtroškę vandentiekio šulinio šachtoje išsiskyrusiomis sieros vandenilio dujomis. Be to, darbuotojai buvo aprūpinti visomis būtinomis saugos priemonėmis. Valstybinė darbo inspekcija dėl šios nelaimės sudarė specialią komisiją ir aiškinasi jos aplinkybes.
Įvykio vietoje
Įvykio vietoje / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

„Kaip bendrovės vadovas, jaučiu moralinę atsakomybę už šį įvykį ir užtikrinu, kad kartu su komanda jau ėmėmės visų veiksmų, kad žuvusiųjų artimieji iš bendrovės sulauktų visokeriopo palaikymo ir pagalbos. Pasiūlėme jiems perimti laidotuvių organizavimo rūpesčius, padengti išlaidas. Su žuvusiųjų artimaisiais palaikome nuolatinį glaudų ryšį. Tai mažiausiai, ką šioje situacijoje galime padaryti. Patikinu, kad palaikymo ir paramos žuvusiųjų darbuotojų artimieji iš bendrovės sulauks ir ateityje“, – trečiadienį išplatintame pranešime sakė M.Švaikauskas.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Marius Švaikauskas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Marius Švaikauskas

Anot jo, bendrovė vykdo vidinį tyrimą. Konstatuojama, kad vykdydami planinius remonto darbus vandentiekio tinkle, visomis būtinomis saugos priemonėmis – įskaitant ir įranga, nustatančia ir perspėjančia apie dujų sankaupą – žuvę bedrovės darbuotojai buvo aprūpinti.

„Visas priemones jie turėjo ir buvo apmokyti jomis naudotis. Taip pat tai buvo patyrę mūsų bendrovės darbuotojai, į šį šulinį prieš tai lipę, jame dirbę ne vieną ir ne du kartus“, – nurodė M.Švaikauskas.

Jis teigia, kad darbuotojai žuvo užtroškę vandentiekio šulinio šachtoje išsiskyrusiomis sieros vandenilio dujomis. Nuo dujų sankaupos praradus sąmonę vienam iš darbuotojų, rizikuodami savo gyvybę, likę du kolegos nedvejodami puolė gelbėti nukentėjusio ir žuvo patys.

Visomis būtinomis saugos priemonėmis – įskaitant ir įranga, nustatančia ir perspėjančia apie dujų sankaupą – žuvę bedrovės darbuotojai buvo aprūpinti.

„Kol kas galime tik spėti, kad tokius jų veiksmus paskatino žmogiškas noras padėti, gelbėti, pamiršus kuo rizikuojama. Taip pat nėra aišku, kodėl dujos, tokia didelė dujų koncentracija, susikaupė ne nuotekų, o vandentiekio tinkle. Nuoširdžiai tikiuosi, kad svarbiausi atsakymai bus gauti pabaigus išsamų tyrimą“, – teigia „Vilniaus vandenų“ vadovas.

Darbo inspekcija: neeilinė nelaimė

„Yra sudaryta speciali komisija iš penkių Darbo inspekcijos atstovų būtent šiam nelaimingam atsitikimui tirti“, – BNS trečiadienį sakė Darbo inspekcijos atstovė Jurgita Kažukauskaitė-Sarnickienė.

Pasak jos, komisija, į kurią įeina ir vyriausiojo valstybinio darbo inspektoriaus pavaduotojas Dalius Čeponas, sudaryta atsižvelgus į tai, jog įvykusi nelaimė yra neeilinė.

„Iš tikrųjų išskirtinis įvykis, nes žuvo trys darbuotojai iš karto, tai nėra įprasta praktika“, – sakė ji.

Pasak J.Kažukauskaitės-Sarnickienės, paprastai tokiems tyrimams numatyta dvidešimt darbo dienų, tačiau šis tyrimas gali trukti ir ilgiau.

„Kadangi įvykis iš tikrųjų neeilinis ir sudėtingas, tai sunku atsakyti, gali būti, kad užtruks ir ilgiau“, – sakė ji.

Nelaimė Vilniaus rajone, Tuščiaulių kaime, įvyko antradienį apie devintą ryto. Pirminiais duomenimis, vykdant planinius vamzdyno montavimo darbus, šulinyje dujomis apsinuodijo ir sąmonę prarado vienas darbuotojas, du jo kolegos nusileido į šulinį vyro gelbėti ir taip pat apsinuodijo vamzdyne susikaupusiomis dujomis.

Atvykę gelbėtojai ištraukė maždaug keturių metrų gylyje buvusius vyrus, buvo bandoma juos gaivinti, tačiau gyvybių išgelbėti nepavyko.

Žuvo 51, 53 ir 65 metų amžiaus darbuotojai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais