Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2012 12 18 /20:32

Darbo partijos desperacija: perkalbėti balsuojant dėl neliečiamybės bando net konservatorius

Darbo partija šiomis dienomis deda visas pastangas, kad sužlugdytų Seimo balsavimą dėl teisinės neliečiamybės naikinimo partijos pirmininkui Viktorui Uspaskichui, jo pavaduotojui Vytautui Gapšiui ir partijos narei Vitalijai Vonžutaitei. Persigalvoti ir nedalyvauti balsavime įkalbinėjami prisipažįsta net konservatoriai. Politikai puse lūpų užsimena ir apie siūlomą atlygį.
Sergejus Jovaiša
Sergejus Jovaiša / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Neoficialiai minima suma – 20 tūkst. litų už nedalyvavimą balsavime, tačiau viešai apie tai kalbėti politikai nesutinka.

„Užuominų ir aš esu gavęs, bet atsakiau aiškiai, kad aš nesusidedu su tokiais pasiūlymais ir net jų nesvarstau“, – 15min.lt teigė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos narys Sergejus Jovaiša.

Paklaustas, kokia suma jam buvo siūloma, konservatorius paaiškino taip toli į kalbas nesileidęs.

„Mes tikrai buvome įdėmūs, kad nesureaguotume teigiamai į tokius šėtoniškus pasiūlymus“, – šyptelėjo parlamentaras.

Pasak jo, buvo klausiama, ar negalėtų kas nors balsuoti kitaip, nei siūloma rezoliucijoje. Daugiausiai, anot S.Jovaišos, vilčių „darbiečiai“ deda į Mišrios parlamentarų grupės narius.

Mišrios Seimo narių grupės seniūnė Rima Baškienė pripažino buvusi kalbinama Darbo partijos atstovų Seimo balsavime dėl „darbiečių“ teisinės neliečiamybės pasisakyti prieš.

„Taip, tikrai yra tekę ir ne vieno pokalbio metu susidurti su įkalbinėjimais keisti savo nuomonę. Buvo apeliuojama į kolegų pašlijusią dabar sveikatą, į jausmus ir sakoma, kad turėtume balsuoti kitaip, tai yra nepritarti imuniteto nuėmimui“, – pasakojo parlamentarė.

R.Baškienė tvirtina tokiam įkalbinėjimui nepasiduosianti, nes yra įsitikinusi, kad Seimo nariai negali slėptis už mandato. Be to, pasak jos, Seimas negali trukdyti teismams dirbti savo darbo.

„Tai pakankamai aiškiai pasakiau ir savo kolegoms ir jie suprasdami, kad manęs neįtikins, na, priėmė tai“, – teigė R.Baškienė.

Pasak jos, tiesiai apie kyšius nebuvo kalbėta.

„Tiesmukiškai taip nebuvo padaryta. Gal kolegos ir nesileidžia į tokius žemo lygio momentus? Jei taip būtų, tai būtų žema. Nemanau, kad Seimo nariui kažką siūlytų materialaus. Tada tokiam žmogui, kuris siūlytų, reiktų kalbėti apie galimybes toliau būti Seimo nariu. Tai yra nusikalstamas dalykas“, – pažymėjo parlamentarė.

„Lietuvos ryto“ televizijos žiniomis, įkalbinėti bandyta ir socialdemokratus. Neoficialiai kalbama apie 10 tūkst. eurų atlygį už nedalyvavimą balsavime.

Tačiau tiek socialdemokratų, tiek konservatorių įkalbinėjimą V.Uspaskichas vadina nesąmone.

"Tegul nors vienas ateina ir pasako, kad štai V.Uspaskichas siūlė ar nors minčių tokių davė. Nė su vienu nekalbėjau ir nesiruošiu kalbėti", - teigė V.Uspaskichas. Anot jo, konservatoriams kyšių siūlyti nebūtų ir prasmės - jie skųstųsi ne užuominomis spaudai, o "imtųsi kitų priemonių".

A.Butkevičius juokavo, kad tokios sumos būtų per mažos.

„Aš manau, kad tai kažkieno paleista antis“, – teigė jis.

Primename, kad antradienį Seimui nepavyko nubalsuoti dėl V.Uspaskicho, V.Gapšio ir V.Vonžutaitės teisinės neliečiamybės atėmimo. „Darbiečių“ iniciatyva balsavimas nukeltas ketvirtadieniui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų