Tai D.Raulušaitis pareiškė Seimo Etikos ir procedūros posėdyje trečiadienį. Į komisiją generalinė prokuratūra kreipėsi prašydama įvertinti Antikorupcijos komisijos, vadovaujamos parlamentaro Ligito Kernagio, veiksmus.
„Tos informacijos reikalavimo pobūdis ir dažnumas gali būti traktuojamas kaip spaudimas“, – pareiškė D.Raulušaitis.
Išklausęs D.Raulušaičio pareiškimą, Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkas Algimantas Salamakinas nusistebėjo, kaip išvis Generalinės prokuratūros atatovai turėję kantrybės klausytis politikų reikalavimų atnešti bylas.
„Kas čia per velniava? Reikėjo išeiti iš tų posėdžių ir viskas pasibaigtų“, – kalbėjo A.Salamakinas.
„Mes visada šitas situacijas vertinome kaip ribines. Gal Seimo nariai ir prasilenkia su teisėtumu reikalaudama informacijos, bet mes visada tiek, kiek galime, tiek jos teikiame“, – jam sakė D.Raulušaitis.
Pasak jo, su Generalinės prokuratūros atstovais, pačiu jos vadovu D.Valiu Antikorupcijos komisijos posėdžiuose nuolat yra bendraujama neetiškai.
Seimo Etikos ir procedūrų komisija bandė išsireikauti iš Antikorupcijos komisijos posėdžio, kuriame buvo D.Valys, įrašą, tačiau Antikorupcijos komisija jį įslaptino ir nedavė.
Ar Antikorupcijos komisija bendraudama su Generaline prokuratūra pažeidė Seimo Statutą ir viršijo savo įgaliojimus, etikos sargai spręs kitą savaitę.