Valdininkų skaičiavimais, situacija netgi priešinga – vaikų darželiuose daugėja. Šį rudenį į darželius atėjo 41 vaiku daugiau nei pernai. Skaičiuojama, kad Klaipėdoje ikimokyklines įstaigas lanko 7087 vaikai. „Nėra jokių tendencijų, kad vaikų ikimokyklinėse įstaigose mažėtų“, – teigė Švietimo skyriaus vedėja Laima Prižgintienė.
Baimintasi, kad įvedus naujus mokesčius – už maisto gamybą ar už prailgintos dienos grupes – darželinukų ir lopšelinukų gretos praretės.
Pavasarį miesto tarybos nariai pritarė sprendimui mokestį už maisto gaminimą darželiuose perleisti tėvams. Šis mokestis siekia 35 Lt kas mėnesį. „Šiandien galime diskutuoti, kiek, klaipėdiečių manymu, ta paslauga turėtų kainuoti. Savivaldybė nėra tokia pajėgi, kad galėtų teikti didesnes nuolaidas“, – teigė L.Prižgintienė.
Klaipėdos savivaldybė pirmoji šalyje įvedė mokestį už maisto ruošimą ikimokyklinėse įstaigose. Anot Švietimo skyriaus vedėjos, jei mokestis bus sklandžiai surenkamas ir visi vaikai lankys darželius, gali būti, kad jis sumažės iki kokių 30 Lt.
Tiesa, apmokestinus prailgintos valandos grupes, vaikų, ilgiau užsibūnančių su darželiuose, smarkiai sumažėjo. Pernai tokių grupių mieste buvo 80, šiemet – 26.
Galvoja apie pertvarką
Šiuo metu iš švietimo specialistų sudaryta darbo grupė sprendžia, kaip pertvarkyti uostamiesčio specialiuosius darželius „Čiauškutė“, „Švyturėlis“ ir „Gintarėlis“. Švietimo įsteigus logopedų etatus, sumažėjo specialiųjų darželių poreikis vaikams, turintiems kalbos sutrikimų.
Tačiau L.Prižgintienė ramina, kad šios specializuoti darželiai nebus reorganizuojami. Darbo grupė tiria, kiek specializuotų grupių tikslinga palikti, kiek pedagogų etatų prireiktų atsisakyti. „Dabartiniu metu reikia gyventi pagal galimybes, po pertvarkos į specializuotas grupes pateks tie vaikai, kuriems tikrai reikia pagalbos“, – sakė Švietimo skyriaus vedėja.