NVSC specialistai jau ėmėsi veiksmų ir organizavo būtinąsias priešepidemines priemones – nustatyti artimą sąlytį su sergančiuoju turėję asmenys. Įprastai tai būna šeimos ar darželio grupės nariai. Šiems asmenims per 7 dienas nuo buvusio kontakto rekomenduojama kreiptis į savo šeimos gydytoją, kad šis profilaktiškai paskirtų vienkartinę antibakterinių vaistų dozę. Sąlytį turėjusiems asmenims rekomenduojama stebėti savo sveikatą 10 dienų. Pakilus temperatūrai, atsiradus galvos skausmui, odos bėrimui, būtina nedelsiant kreiptis į savo šeimos gydytoją.
Meningokokinė infekcija – tai reta, tačiau pavojinga bakterinė infekcija, kurios sunkiausios klinikinės formos – žaibinis sepsis (kraujo užkrėtimas) ar pūlingas meningitas (galvos ir nugaros smegenų dangalų uždegimas). Ši liga plinta tik artimo kontakto su sergančiuoju metu (bučiuojantis, valgant iš tų pačių indų, užkratui per seiles ar nosies išskyras patekus į kito žmogaus burną ar nosį). Pirmieji ligos požymiai panašūs į peršalimo – sloguojama, skauda gerklę, pakyla temperatūra. Vėliau atsiranda kiti būdingi simptomai – stiprus galvos skausmas, pykinimas, vėmimas, odos bėrimai, sprando raumenų sustingimas.
Pagrindinė meningokokinės infekcijos profilaktikos priemonė – skiepai. Lietuvoje ir Europoje naudojamos vakcinos, kurios apsaugo nuo A, B, C, Y ir W meningokokinės infekcijos tipų. Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos iniciatyva, nuo šių metų liepos 1 d. kūdikiai pradėti skiepyti nuo B tipo meningokoko infekcijos. Pagal Lietuvos Respublikos vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorių skiepijami 3 mėn., 5 mėn. ir 12–15 mėn. amžiaus kūdikiai.
Daugiau informacijos apie meningokokinę infekciją galima rasti NVSC interneto svetainėje.