„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2022 01 24

Daugiau nei 2 val. eilėje pralaukusi moteris vos neliko be COVID-19 testo: pagal tvarką nebepriklausė

Eilės šalia Vilniaus mobiliojo testavimo punkto pastarosiomis dienomis – įspūdingos. Automobiliai stovi aplinkinėse gatvėse, laukdami eilės patekti per vieną iš galimų įvažiavimų. Mašinose sėdintys žmonės piktinasi net ne tiek ilgu laukimu, kiek neaiškia tvarka. Kaip sako – registruojantis niekas neinformuoja, kad eilėje gali prastovėti ir iki trijų valandų. O laukimo langas tėra dvi valandos.
Automobilių eilės prie Covid mobilaus patikros punkto Vilniuje
Automobilių eilės prie COVID mobilaus patikros punkto Vilniuje / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Atvažiavo laiku, bet nespėjo

Vilnietė Rita 15min pasakojo automobilių eilėje pirmadienį praleidusi arti trijų valandų.

„Registruojantis internetu niekur nebuvo informacijos, kad laukimo su mašina eilė tokia ilga. Pranešime būna nurodyta, pėsčiomis ateiti reikia ar su mašina. Aš, žinodama, kad nereikia labai stipriai anksčiau ten važiuoti, prieš 20 minučių buvo prie to kamščio.

Daugiau nei dvi valandas stovėjau toje eilėje. Kai privažiavau prie savo testo vietos, man buvo pasakyta, kad yra Vilniaus miesto savivaldybės įsakymas, jog jeigu žmogus atvažiuoja vėliau nei po dviejų valandų, jo registracija anuliuojama ir jam niekas neatlieka testo.

Aš pasakiau, kad niekur nevažiuosiu, tai man pagrasino iškviesti policiją. Bet paskambinau į Visuomenės sveikatos centrą, man registraciją atnaujino. Turėjau 15 minučių palaukti tik. Bet čia absurdas, jeigu tiek daug žmonių ne savo laiku atvažiuoja ir sudaro tą kamštį, juolab jis juda nevienodai iš skirtingų pusių, nes čia reikia reguliuotoją skirti“, – piktinosi Rita.

Jos teigimu, ne ji viena buvusi pikta, aplinkiniai taip pat liejo pyktį, kai kurie tiesiog išvažiavo namo.

Gerokai pakimusi moteris sako pykstanti net ne dėl ilgo laukimo, kiek dėl to, kad nebuvo įspėta, jog teks laukti: „Kai registravausi, tikrai negavau tokios informacijos. Klausiau ir Visuomenės sveikatos centro, gal galėtų tą dieną, kai mato, jog tikrai tenka apgręžinėti žmones, informuoti juos žinutėmis.

Arba bent statyti reguliuotoją kamščio pradžioje, kuris pažiūrėtų žinutes ir galėtų apgręžti. Nes kai įvažiuoji į tą kamštį, tai jau sunku ir išvažiuoti.

Nei vandens, nei maisto neturėjau, nieko. Žmonėms varikliai kaito, jie gesino ir vėl užvedinėjo mašinas.“

Dviejų valandų langas

Praeitą pirmadienį Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, kuruojantis mobiliojo testavimo punkto veiklą, platino pranešimą, kuriame teigta, kad atnaujinama Vilniaus mobiliojo testavimo punkto tvarka: atskiriami pėsčiųjų ir automobilių srautai.

Šiame pranešime nurodoma ir tai, kad turintys simptomų arba teigiamą greitąjį testą gali atvykti į testavimo vietą automobiliu ir jiems išlieka 2 valandų atvykimo langas – po valandą iki ir po registracijos laiko.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Automobilių eilės prie Covid mobilaus patikros punkto Vilniuje
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Automobilių eilės prie Covid mobilaus patikros punkto Vilniuje

„Vilniuje plintant labiau užkrečiamai omikron atmainai ir sparčiai blogėjant epidemiologinei situacijai, besitestuojančiųjų srautas padidėjo kelis kartus, o ateinančio savaitgalio registracijų skaičiai siekia iki 4 900 asmenų per dieną.

Per pastarąsias 5 dienas ištyrėme virš 22 tūkst. gyventojų. Tai yra tas pats, kas per 5 dienas ištirti visus Kėdainių miesto gyventojus.

Siekiant užtikrinti saugų ir greitą gyventojų ištyrimą ir stabilizuoti situaciją, buvo inicijuoti srautų atskyrimai gyventojams su simptomais ir be simptomų. Jei Sveikatos apsaugos ministerijai pateikti siūlymai bus priimti, o registracijos sistemų integracijos darbai vyks sklandžiai, pokyčius planuojame įgyvendinti jau nuo šio pirmadienio, sausio 24 d.“, – penktadienį pranešime rašė Vilniaus visuomenės sveikatos biuras.

Pokyčiai tvarkoje

Pagal naująją tvarką gyventojų srautų atskyrimo pokyčiai yra tokie:

  • Gyventojai, turintys SIMPTOMŲ ar teigiamą antigeno/kaupinio rezultatą po profilaktinio testavimo, kartojantys tyrimą po įtariamo atvejo ar nevertintino rezultato – galės atvykti į testavimo punktą automobiliu kaip ir iki šiol. Jiems taip pat išlieka 2 valandų atvykimo langas – po 1 val. iki ir po registracijos laiko.
  • Visos kitos besitestuojančios gyventojų grupės privalės palikti savo automobilius stovėjimo aikštelėse ir į punktą ateiti pėsčiomis tiksliai savo registracijos laikui. Pokytis liečia šias grupes:
  1. nėščiąsias ir kontraindikacijų skiepams turinčius asmenis;
  2. asmenis po aplinkos paviršių testavimo;
  3. asmenis prieš planines stacionarines paslaugas, įskaitant dienos chirurgijos ir dienos stacionaro paslaugas;
  4. asmenis, turėjusius didelės rizikos sąlytį su sergančiuoju (TIK gavus SMS žinutę iš Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) dėl taikomos izoliacijos ir nesiekiant susitrumpinti izoliacijos termino).
  • Užsiregistravę sistemoje, gausite patvirtinančią sms žinutę, kurioje bus nurodytas atvykimo į punktą būdas (automobiliu arba pėsčiomis, automobilį palikus stovėjimo aikštelėje), data, laikas, vieta ir registracijos Nr. Tokios žinutės bus siunčiamos registracijoms nuo š. m. sausio 24 d.
  • Pasiekę punktą, sekite nuorodas ir klausykite punkto darbuotojų nurodymų.
  • Turėkite su savimi dokumentus, būkite pasirengę parodyti registracijos patvirtinimą ir dėvėkite medicininę kaukę.

Vilniuje išplėsta mobiliojo testavimo punkto infrastruktūra – įsteigti papildomus testavimo taškus (dabar jų yra 11) ir darbui juose parengtos specialistų komandas. Šis pokytis leis padidinti testavimo apimtis iki 1800 testų per dieną, o tai reiškia, kad Vilniaus miesto mobiliajame COVID-19 testavimo punkte bus galima kasdien ištirti nuo 6 tūkst. iki 7 tūkst. gyventojų.

Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras aiškina, kad eilės ir susidarė dėl to, jog atvyksta nemažai nesiregistravusių ar vėluojančių žmonių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“