Šį rezoliucija buvo priimta balandį, parašų rinkimo akcija vis dar tęsiasi, pranešė policijos profesinių sąjungų atstovai.
Rezoliucijoje prašoma imtis neatidėliotinų veiksmų, siekiant normalizuoti tarnybos sąlygas Vilniaus miesto vyriausiajame policijos komisariate.
Taip pat atkreipiamas visuomenės bei Policijos departamento dėmesys į Vilniaus policijos vadovų piktnaudžiavimus bei ydingą valdymo stilių: neracionaliai vykdomas pertvarkas ir reorganizacijas, kurios ne pagerino padėtį sostinės policijoje, bet apsunkino darbuotojus, pablogino jų darbo sąlygas ir paslaugų kokybę, sukėlė įtampą kolektyvuose, neskaidriai vykdomas atrankas, daromą psichologinį spaudimą atvirai apie problemas prabylantiems darbuotojams, netinkamai apskaitomą darbo laiką ir pan.
Apie surinktus parašus Vilniaus apskrities policijos pareigūnus atstovaujančių profesinių sąjungų vadovai, Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos(ITĮPS) pirmininkas Vytautas Lamauskas ir Vilniaus miesto policijos darbuotojų profesinės sąjungos (VPP) pirmininkas Vladas Sanda pirmadienį informavo policijos generalinį komisarą Vizgirdą Telyčėną.
Pasak susitikime dalyvavusio ITĮPS pirmininko Vytauto Lamausko, faktas, kad beveik trečdalis dirbančių pirminės ir viduriniosios grandies pareigūnų pritarė rezoliucijoje išdėstytoms problemoms, parodo, kad situacija Vilniuje yra išties sudėtinga ir reikalauja neatidėliotinų sprendimų.
Pokalbyje su Lietuvos policijos vadovu profesinių sąjungų lyderiai išsakė nuomonę, kad Policijos departamento atlikto tarnybinio patikrinimo metu išaiškėję S.Mecelicos pažeidimai turėtų būti įvertinti adekvačiai, priešingu atveju gali būti sukurtas ilgalaikes pasekmes sukelsiantis precedentas, kai įstaigų vadovams bus nusiųsta žinia, kad net ir pažeidę įstatymus, jie nėra baudžiami.
Susitikime profesinių sąjungų lyderiai generalinio komisaro prašė padėti sureguliuoti Vilniaus m. VPK vadovybės ir darbuotojų santykius, rasti sprendimą, kaip spręsti kylančius ginčus, o ne juos užgniaužti.
Darbuotojų atstovai pritarė susitikimo metu iškeltai minčiai dėl Lietuvos policijos vadovų tarpininkavimo ir nuolatinės pokyčių stebėsenos Vilniaus mieste.
Liepos pradžioje Policijos departamento komisija atliko tarnybinį patikrinimą, kurio metu konstatuoti net trys Vilniaus m. VPK viršininko S.Mecelicos tarnybiniai nusižengimai, susiję su atrankos procedūrų reguliavimu, darbo užmokesčio išmokėjimu ir apskaita bei tarnybinių nusižengimų vertinimu.
Tarnybinio patikrinimo išvadose pabrėžiama, kad S.Mecelica, atleisdamas neblaivų darbo vietoje aptiktą Remigijų Gintautą, pažeidė Vidaus reikalų ministro įsakymą. Taip pat nustatyta, kad S.Mecelica, priimdamas sprendimą pakelti darbo užmokestį komisariatų tarnybų vadovams, negavęs Policijos departamento pritarimo, pažeidė generalinio komisaro įsakymą.
Komisija taip pat konstatavo, kad Vilniaus m. VPK viršininko pasirašytas įsakymas dėl pareigūnų atrankos prieštarauja atranką reguliuojančiam Policijos generalinio komisaro įsakymui.
Policijos generalinio komisaras su Vilniaus policijos viršininku ketina susitikti trečiadienį.