Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti
2018 05 16

Daugų slaugos ligoninėje – detektyvas dėl nuo mirusios senolės piršto dingusio žiedo

Daug metų brangų, vyro dovanotą žiedą nešiojusi 88 metų alytiškė buvo pareiškusi, kad norėtų su juo būti palaidota. Kai moteris susirgo ir leido paskutines dienas Daugų palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėje, ją globojusi šeima stebėjo, kad žiedas nepaliktų savininkės piršto. Antradienį senjorė mirė, o po paros jos kūną iš morgo atgavę globėjai pasigedo žiedo ir ėmė aiškintis, kur šis dingo.
Amžina meilė
Žiedas / 123RF nuotr.

Į 15min kreipėsi skaitytojas Jaunius (vardas pakeistas), kuris pasakojo, kad globojo artimųjų neturinčią senolę, kuri brangino turimą žiedą ir norėjo kartu su juo iškeliauti Anapilin. Vyras teigia, kad žiedas liko ligoninėje, tačiau ši ginasi, kad už velionių daiktus neatsako.

„Ji buvo 88 metų, pasiligojo. Ir ji buvo mūsų prašiusi, kad su tuo žiedu ją ir palaidotume, nes tas žiedas buvo brangi jos vyro dovana, ji niekada nenusiimdavo jo. Ligoninėje mes ją slaugėme, visada buvo su tuo žiedu. Paskui jai reikėjo kitos priežiūros, o mes neturėjome jokių sąlygų tam. Jai pastoviai reikėjo medikų priežiūros, nes jau ir nevaikščiojo, ir lovos specialios reikėjo“, – 15min pasakojo Jaunius.

Senolė buvo paguldyta į Daugų palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninę, kurioje praleido apie mėnesį – iki mirties. Jaunius su šeima kelis kartus per savaitę vykdavo jos aplankyti ir tvirtina, kad žiedas buvęs ant piršto.

Jaunius taip pat užsimena, kad šį faktą galbūt mėginta nuslėpti, nes gavus kūną, velionės kairės ranka buvo uždėta ant dešinės, nors, anot vyro, turi būti atvirkščiai.

„Antradienį pranešė, kad ji mirė, o šiandien atvažiuojame paimti kūno iš slaugos ligoninės morgo, bet žiedo nėra – yra tik žymės, kad jis buvo“, – kalbėjo Jaunius. Slaugos ligoninė vyrui dėl žiedo teigė negalinti padėti, nes už materialinius dalykus jie neatsako. Jis taip pat kreipėsi į teisėsaugą dėl mįslingai dingusio juvelyrinio dirbinio ir šiuo metu vyksta tyrimas.

Jaunius taip pat užsimena, kad šį faktą galbūt mėginta nuslėpti, nes gavus kūną, velionės kairės ranka buvo uždėta ant dešinės, nors, anot vyro, turi būti atvirkščiai. Taip sudėtos rankos paslėpė pirštą, ant kurio buvo žiedas, tačiau globėjai norėjo įsitikinti, kad jis yra, nes būti palaidotai su juo buvo senolės prašymas.

Daugų ligoninė: mes neprivalome rūpintis ligonių daiktais

15min susisiekus su Daugų palaikomojo gydymo slaugos ligonine, buvo siūloma kreiptis į vis kitą asmenį: tai į skyriaus administratorę, tai, jos nukreipimu, į administracijos direktorių. Šis nukreipė į bendrą skyriaus telefoną, o iš ten pavyko susisiekti su slaugos ligoninės vedėju Egidijumi Šereliu. Medikas pareiškė, kad ligoninė nėra atsakinga už dingusius velionių daiktus, o šiuo metu negalintis komentuoti, nes iškviesti pareigūnai, vyksta tyrimas ir policija nustatys detales.

Valdo Kopūsto / 15min nuotr./Ligoninė / Asociatyvi iliutracija
Valdo Kopūsto / 15min nuotr./Ligoninė / Asociatyvi iliutracija

„Mes už materialines vertybes, kaip gydytojai, kaip vedėjai, kaip slaugytojai, neatsakome, tai yra nustatyta įstaigos nuostatose. Materialines vertybes turi saugoti artimieji ir ligoniai. Jei ligonis guldomas, tokių materialinių vertybių neturėtų būti. Jeigu mes fiksuotumėme, rašytumėme į dokumentus, laikytumėme, kažkur paslėpę seife, saugotumėme, tada galėtume atsakyti, ar buvo, ar dingo, o dabar nėra ką labai komentuoti, vyksta tyrimas“, – aiškina E.Šerelis.

Komentuodamas apie dingusio žiedo atvejį, jis pridūrė negalintis pasakyti, ar žiedas buvo, nes tai nebuvo užfiksuota.

Mirusiųjų daiktai – vyr. slaugytojos seife

Vis dėlto, gydymo įstaiga turėtų būti atsakinga už velionių vertingų daiktų saugojimą. Anot Nacionalinio patologijos centro (NPC), visi vertingi daiktai lieka skyriuje, pas vyriausiąja slaugytoją seife ir artimieji turi kreiptis į tą skyrių, kur gulėjo ligonis, ir daiktai būna grąžinami. Vadinasi, alytiškės žiedas turėjo būti nuimtas Daugų slaugos ligoninėje iki išgabenant kūną į morgą.

„Kartais būna tokių atvejų, kai kokio žiedo nepavyksta nuimti arba, pavyzdžiui, geltono metalo dantis, tai mirusiojo perdavimo kortelėje tai aprašoma. Ligoninėje nuima ir tuos vertingus daiktus pasideda į seifą, o kitus daiktus, tokius kaip drabužiai ar panašius asmeninius daiktus, palieka skyriuje“, – taip 15min komentuoja NPC. Atsakyme taip pat paminima, kad kartais artimieji pasiima skyriuje esančius mažiau vertingus daiktus ir nežino, kad dėl vertingesnių daiktų reiktų kreiptis į vyr. slaugytoją.

Materialines vertybes turi saugoti artimieji ir ligoniai, – sako E.Šerelis.

Susisiekus su Jauniumi, jis teigė, kad buvo kreiptasi į gydymo įstaigos skyrių ir administraciją dėl žiedo, tačiau jam buvo kartojamas tas pats atsakymas – kad už tai ligoninė neatsako. Tačiau po teisėsaugos atvykimo esą viena iš darbuotojų pripažino, kad tas žiedas buvo, matė jį, bet niekas nežino, kur jis dingo, kai senolė numirė.

„Jie kaip ir pripažino, bet nežino, kur jis yra, buvo pasiūlyta gražiai atiduoti tą žiedą, uždėti atgal ant velionės piršto, nematant mums. Pradėjo skambinėti administracija darbuotojams, domėtis, siūlyti tai, bet neatsirado norinčių prisipažinti“, – 15min sakė Jaunius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos