„Dažniausiai traumas dėl nelaimingų atsitikimų patiria vaikai ir paaugliai, kurių rizikingiausias amžius yra nuo 7 iki 18 metų. Kaulų lūžiai yra labiausiai pasitaikanti trauma visose apdraustųjų amžiaus grupėse, tačiau mokyklinio amžiaus vaikų kaulų lūžiai sudaro net 25 % visų vaikų iki 18 metų patiriamų traumų.“, – sako Karolina Karpova, BTA Žalų reguliavimo departamento direktorė.
BTA duomenimis, kūdikiai iki metų neretai nukenčia nuo nudegimų, o 1 – 4 metų amžiaus vaikai – nuo apsinuodijimų. Tuo tarpu lūžių dažnumo pikas – 14 metų amžiaus berniukams ir 11 metų mergaitėms. Moksleiviams taip pat būdingiausios traumos yra sumušimai, raisčių patempimai, galvos traumos, rečiau – žaizdos. Darželinukai patiria sąlyginai smulkias traumas – praskeltas antakis, lūpa ar smakras, nuskeltas priekinis dantukas.
„Traumas patyrusių vaikų tėvai aktyviau į mus kreipiasi rudenį ir pavasarį. Ruduo – metas, kai moksleiviai vis dar gyvena atostogomis ir ne visada, grįžę į mokyklas, situaciją vertina atsakingai. Rudenį tai ypač akivaizdu, kalbant apie keliones į/ iš mokyklos. Visgi pastebima, kad buityje traumas vaikai patiria net keliolika kartų dažniau nei ugdymo įstaigose. Tam didžiausios įtakos turi tai, kad tiek atostogų metu, tiek prasidėjus mokslo metams, vaikai neretai šeimininkauti namuose paliekami vieni.”, – kalbėjo K.Karpova.
Pernai iš visų BTA registruotų nelaimingų atsitikimų net 27% atvejų sudarė vaikų nuo 7 iki 18 metų patirtos traumos, 20% – jaunimo nuo 20 iki 29 metų, 14% – suaugusiųjų nuo 30 iki 39 metų.