2022 07 22

Dėl dukros lombarde užstatytų daiktų vilnietė šaukėsi policijos: turėjau kvitą, bet jo nepakako

Viename iš Vilniaus lombardų dukros ir jos draugų užstatytus asmeninius daiktus norėjusi atsiimti Renata sako kvietusi policiją, kai lombardo darbuotojas atsisakė jai leisti išsipirkti telefoną ir žiedą. Pareigūnų neprireikė, tačiau moteris tvirtina nesuprantanti, kodėl turint kvitą nebuvo lengva susitarti. Lombardų tinklo vadovas aiškina, kad daiktai grąžinami tiems, kurie juos užstatė.
Lombardas
Lombardas / Pauliaus Peleckio / BNS nuotr.
Temos: 1 Lombardas

Tikėjosi užsidirbti

Prieš kelias dienas Vilniuje nutikusi istorija Renatai vis dar kelia slogius jausmus. Moters teigimu, dukra (nepilnametė) su dviem draugais (dar viena mergina ir pilnametystės jau sulaukusiu vaikinu) lombarde užstatė šeimai priklausančius mobilųjį telefoną ir auksinį žiedą. Be jų trijulė lombarde paliko dar vieną telefoną ir kelis kitus daiktus.

„Jie nusprendė, kad į kriptovaliutas investuos pinigų, kažkas jiems ten prikalbėjo. Taip ir išėjo. Įdėjo tuos pinigus, kurie dingo“, – liūdnokai šypteli pasakodama Renata.

Moteris sako, kad vos išsiaiškinusi, kokiame lombarde daiktai buvo užstatyti, nuskubėjo juos atsiimti. Tiesa, tiksliai nežinojo skyriaus, tad pirmajame savo daiktų nerado.

O kai išsiaiškino tikslų lombardo adresą, susidūrė su kita problema – lombardo darbuotojas atsisakė leisti jai išsipirkti telefoną ir žiedą, esą teigdamas, kad tai būtų galima padaryti tik atsiimant visus tuo pačiu metu užstatytus daiktus.

Žiedas liko

Vis dėlto telefoną moteris atsiėmė, pateikusi sutartį su mobiliojo ryšio bendrove kaip įrodymą, kad tai jos daiktas. Be to, kaip pati sako, galbūt suveikė ir tai, kad negalėdama jo atgauti kvietė policiją – esą tai išgirdęs lombardo darbuotojas telefoną grąžino.

„O žiedas? Man pasakė – išpirkite visus daiktus ir gausite. Bet čia ne mano daiktai, kodėl turėčiau juos išpirkinėti? Į tai darbuotojas man pareiškė, kad kam jam „tas šlamštas“ reikalingas. Tai kam jį priėmė, jeigu nebereikalingas? Juk būna, kad žmonės ateina, užstato ir po to neišperka, tada daiktai lieka lombardui. Čia tokia pati situacija – jeigu neišpirks, tie daiktai juk ir liks.

Iš pradžių man sakė, kad be kvito neatiduos. Nors aš įrodinėjau, kad turiu visus dokumentus, telefonas paimtas su sutartimi iš TELE2, pagal IMEI kodą galima pamatyti, kad čia tas pats telefonas. Gavau kvitą, atėjau – ir vėl neatiduoda! Galiausiai iškviečiau policiją, nors kai atidavė, teko kvietimą atšaukti“, – piktinosi moteris.

O žiedas? Man pasakė – išpirkite visus daiktus ir gausite. Bet čia ne mano daiktai, kodėl turėčiau juos išpirkinėti?

Vis dėlto vien kvito tam, kad galėtų susigrąžinti ir auksinį žiedą, nepakako. Esą tai nėra įrodymas, kam žiedas išties priklauso. Teko laukti, kol daiktus užstatęs vaikinas nuvažiuos ir išpirks visus lombarde paliktus daiktus pats.

Renata pasakojo, kad kvitų buvo trys – ji pati turėjo du atskirus kvitus, vienas gautas užstačius telefoną, antrasis – auksinį žiedą. Trečiajame išvardyti dar trys užstatyti daiktai.

Grąžina tik užstačiusiems

Lombardų tinklo „Lombas“ vadovas Rolandas Malaškevičius sako, kad lombarduose galioja tvarka, pagal kurią užstatyti daiktai grąžinami tik tiems žmonėms, kurie juos čia ir paliko. Šiuo atveju tai turėjo būti minėtas vaikinas.

Pauliaus Peleckio / BNS nuotr./Lombardas
Pauliaus Peleckio / BNS nuotr./Lombardas

„Lombarde užstato daiktą žmogus, jam išrašomas kvitas ir tik tam žmogui tas daiktas atiduodamas. Nebent žmogus nurodo, kad daiktą gali pasiimti kitas žmogus, pateikdamas jo kontaktinius duomenis, vardą ir pavardę.

Įsivaizduokite – užstatėte tuos daiktus, gavote paskolą ir jūs tą kvituką pametėte. Atėjo iš gatvės ir paėmė jūsų daiktą už nedidelę sumą pinigų. Jūs patiriate nuostolių. Tai kaip mes galime atiduoti svetimam žmogui daiktą? Jeigu vienas žmogus pridavė tą daiktą, jam ir atiduodame, nes tai jo daiktas“, – apie galiojančią tvarką aiškino R.Malaškevičius.

Lombarde užstato daiktą žmogus, jam išrašomas kvitas ir tik tam žmogui tas daiktas atiduodamas.

Kvitas gali pasimesti

Anot direktoriaus, kvitas gali pasimesti, jį kas nors gali pavogti, tad esą lombardo darbuotojai negali atiduoti bet kam: „Atėjo ir pasiėmė, tarkim, aukso dirbinius, kurie kainuoja tūkstantį eurų, už pusę kainos ar dar mažiau. O po kurio laiko ateina savininkas, tą daiktą užstatęs, ir reikalauja iš mūsų tų daiktų, kurių mes jau nebeturime.“

Išimtis, anot R.Malaškevičiaus, taikoma tik tada, jeigu daiktus užstatęs žmogus nurodo, kad juos atsiims kažkas kitas, kaip sako direktorius, „mama, brolis, sesuo, draugas“. Visa tai turi būti nurodoma tuo metu, kai daiktai užstatomi. Arba informuojama vėliau, kad žmogus išvažiuoja į užsienį ar pan. ir vietoj jo atsiimti ateis kažkas kitas.

Lombardų tinklo direktorius tvirtina, kad svarbiausia yra tai, kaip darbuotojas susitaria su klientu. Šiuo susitarimu vėliau ir remiamasi. Jis taip pat pabrėžė, kad situacijų pasitaiko įvairių, todėl esą pokalbiai įrašinėjami, salonuose veikia vaizdo kameros.

Tai padeda kilus ginčams, pasak R.Malaškevičiaus, iki teismo paprastai nenukeliaujama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis