Kadangi minėti kaimai patenka į VMVT nustatytą gaisro paveiktą teritoriją, kuriai buvo taikyti apribojimai, užterštas žaliavinis pienas toliau į maisto grandinę nepateko. Ūkininkams buvo uždrausta jį priduoti pieno supirkimo punktams ar naudoti asmeninėms reikmėms ar gyvuliams šerti. Viename iš tirtų ūkių pieno mėginiai buvo atrinkti jau antrą kartą, tačiau tarša dioksinais ir vėl nustatyta, nes ūkininkas ignoruoja VMVT nurodymus ir toliau gano gyvulius taršos paveiktuose laukuose.
VMVT, siekdama apsaugoti vartotojų sveikatą, gyvūnų gerovę bei užtikrinti, kad į rinką būtų pateiktas tik saugus maistas ir pašarai, iš gaisro paveiktos teritorijos iki šios dienos yra atrinkusi 95 mėginius. Šachtinių šulinių vandens, pieno, vaisių ir daržovių, rapsų želmenų ir pašarų mėginiai atrinkti dioksinų, sunkiųjų metalų (švino, arseno, kadmio, gyvsidabrio, nikelio, chromo), daugiaciklinių aromatinių angliavandenilių, nitritų, nitratų nustatymui. Taip pat vykdomi ir rastų laukinių gyvūnų gaišenų tyrimai.
Kaip informavo tyrimus atliekantis Nacionalinis maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institutas, iš viso jau yra gauti rezultatai dėl 16-os žaliavinio pieno, 1-o grietinės, 4-ių šachtinių šulinių vandens ir 4-ių daržovių (runkelių, kopūstų, kaliaropių, burokėlių) mėginių. Iš visų atliktų tyrimų padidintas dioksinų kiekis nustatytas 9-iuose žaliavinio pieno mėginiuose (apie 2 ankstesnius atvejus jau buvo skelbta anksčiau). Likusių jau atliktų tyrimų rezultatai neparodė taršos nei dioksinais, nei sunkiaisiais metalais. Kitų tyrimų rezultatų dar laukiama.