Kaip skelbia portalas edp24.co.uk, Svetlana Jarmalavičienė iš Norvičo buvo sulaikyta rugpjūčio 22 d., policijai apieškojus vieno aukšto namą, kuriame ji dirbo du mėnesius. Čia ji prižiūrėjo, laistė minėtus augalus, kuriuos ji esą laikė „egzotiškais augalais iš Japonijos“.
Policijos teigimu, name buvo trys kambariai, kuriuose augintos kanapės, jie specialiai pritaikyti B klasės narkotikams auginti. Tai buvo kanapių ferma.
Kai pareigūnai atvyko į minėtą namą, jame aptiko atvertą kaltinamosios nešiojamą kompiuterį, maišelį „žolės“ ir kanapių augalą stiklainyje prie lovos.
S.Jarmalavičienė teigė, kad ji buvo užmigusi, kai atvyko pareigūnai. Esą augalas jai buvo paliktas prižiūrėti ir ji neva nė nežinojo, kas tai.
49-erių moteris prisiekinėjo, kad ji nežinojo, kad tai buvo kanapės ar išvis kaip jos atrodo.
Per vertėją ji pridūrė, kad ji niekuomet nei matė, nei vartojo narkotikus.
Ji tvirtino, kad jei būtų žinojusi, koks tai augalas, ji niekuomet nebūtų ėmusis šio darbo. Moteris aiškino, kad buvo laiminga pagaliau susiradusi darbą, nes iš ankstesnės darbovietės buvo atleista.
Norfolko Magistratų Teisme paaiškėjo, kad kaltinamoji pastarąjį darbą susirado lietuviškai kalbančių žmonių grupėje, feisbuke. Ji į Jungtinę Karalystę atvyko 2010-aisiais. Anksčiau Lietuvoje ji dirbo fabrike, taip pat senyvų žmonių slauge.
Ji esą paskambino skelbime nurodytu telefonu ir susitarė susitikti vietiniame parke su darbdaviais – su dviem, kaip mano, lenkais.
„Jie mane nusivedė į namą“, – per vertėją teisme paaiškino ji.
Vyrai esą paaiškino, kad visi nurodymai bus surašyti, todėl ji žinos, ką daryti. Tuomet jie esą į parduotuvę išėjo nusipirkti „šiek tiek sėklų“.
Moters teigimu, kitą dieną jie vėl susitiko, visos instrukcijos buvo surašytos ir pakabintos ant kiekvieno kambario durų. Jie esą liepė nieko neįsileisti vidun, o jai būti savajame. „Vyrai man pasakė, kad tai labai labai reti augalai ir kad niekam apie juos nesakyčiau“, – teisme tvirtino moteris.
Prokuroras lietuvės paklausė, ar ji žinojo, kaip atrodo kanapės, ar jai nė karto nekilo įtarimas dėl to, ką ji daro ir ar ji bandė sužinoti daugiau apie augalus, kuriuos prižiūrėjo.
Jos advokatas tvirtino, kad jo ginamoji suteikė daug informacijos apklausos metu, be to, ji neturėjo jokių įrašų apie nusikalstamą veiklą nei Jungtinėje Karalystėje, nei Lietuvoje. Jo tvirtinimu, jo klientė neturėtų būti teisiama dėl žinių apie narkotikus trūkumo.
„Jei yra tikimybė, kad ji į tai įkliuvo dėl savo naivumo, nežinojimo ar mechaniškai – tiesiog darydama tai, kas jai buvo liepta, ir nieko neklausinėjant, teismas turėtų apsvarstyti jos psichinę būklę“, – nuskambėjo teisme.
„Kai ji atėjo į namą, augalai jau ten buvo. Ji prižiūrėjo juos ir laistė. Jai buvo liepta, kad nieko neįsileistų vidun, taip pat neleista išeiti naktį, kad niekas nepavogtų daiktų“, – taip pat konstatuota teisme.
Vis dėlto teismo neįtikino tokie paaiškinimai ir lietuvė pripažinta kalta dėl abiejų kaltinimų. S.Jarmalavičienė buvo paleista už užstatą su sąlyga, kad bus savo namuose.
Norfolko Magistratų Teismo posėdis, kuriame ji išgirs bausmę, vyks lapkričio 2 d.