Dėl to ketvirtadienio vakarą sutarė miesto valdančioji koalicija.
„Sutartys yra konfidencialios, tačiau viešoje erdvėje yra labai daug interpretacijos, todėl norisi, kad miestui svarbiausius sprendimus priimantys tarybos nariai turėtų visapusišką informaciją ir galėtų susidaryti asmeninę nuomonę“, – sprendimą sušaukti posėdį aiškino miesto meras konservatorius Andrius Kupčinskas.
Dėl KTE pardavimo nesutaria Kauno valdančiosios koalicijos nariai. Konservatoriai priešinasi „Kauno energijos“ valdybos sprendimui leisti, kad Rusijos dujų bendrovė „Gazprom“ parduotų Kauno termofikacinę elektrinę Rimando Stonio šeimos valdomai JAV bendrovei „Clement Power Venture“. Mero A.Kupčinsko teigimu, parduodant jėgainę neišsiderėta miestui palankių sąlygų.
Antradienį Kauno konservatoriai pareiškė, kad dėl nesutarimų Kauno termofikacinės elektrinės pardavimo procese svarsto galimybę siekti permainų valdančiosios koalicijos sudėtyje.
Ketvirtadienio vakarą po dvi valandas trukusio Kauno valdančiųjų posėdžio sutarta, jog koalicija Kaune lieka tos pačios sudėties.
„Visokių nuomonių buvo, bet susitarėme. Kantrybės taurė nėra perpildyta. Suprantame, kad susitarti nėra lengvas darbas, bet reikia susitaikyti ir dirbti toliau“, – po posėdžio sakė A.Kupčinskas.
Koaliciją ir toliau sudarys konservatorių, socialdemokratų, liberalcentristų, jaunalietuvių ir partijos „Tvarka ir teisingumas“ frakcijos.
„Gazprom“ šių metų pavasarį nutarė parduoti KTE po kelerius metus trukusių nesutarimų su Kauno valdžia dėl „Gazprom“ neįgyvendintų investicijų bei dėl Lietuvos ir Kauno valdžios nepritarimo milijardinės vertės elektrinės plėtros projektui. KTE vadovas Antanas Pranculis anksčiau tvirtino, kad „Gazprom“ pasitraukimą lėmė daugiau politinės priežastys – Kauno valdžios pasipriešinimas.
Konsorciumas, kurį sudarė „Gazprom“, „Dujotekana“ ir JAV įmonė „Clement Power Venture“, su Kauno savivaldybės kontroliuojama „Kauno energija“ KTE pirkimo-pardavimo sutartį pasirašė 2003 metų kovo 31-ąją. Tuomet įtvirtinta nuostata, kad iki pat sutarties galiojimo pabaigos 2018 metais pagrindinis elektrinės akcininkas – „Gazprom“ – privalo išlaikyti kontrolinį akcijų paketą.
KTE pirkėjos – JAV registruotos įmonės „Clement Power Venture“ – savininkas R.Stonys savo ruožtu teigia, kad sandoris su Rusijos dujų koncernu „Gazprom“ dėl jo valdomos elektrinės akcijų pirkimo jau iš esmės baigtas. Į elektrinę jis žada investuoti apie 250 mln. litų ir maždaug ketvirtadaliu atpiginti šilumą Kauno vartotojams.
KTE pagamina maždaug 80 proc. Kauno, antro pagal dydį Lietuvos miesto, suvartojamos šilumos energijos.