2022 12 12

Dėl korupcijos nuteistas Klaipėdos uoste atliekas tvarkęs verslininkas

12 tūkst. eurų – tiek turės sumokėti Klaipėdos uoste registruotos įmonės vadovas, kuris pripažintas kaltu dėl papirkimo, prekybos poveikiu bei neteisėtu atliekų gabenimu per Lietuvos Respublikos sieną.
Klaipėdos uostas
Klaipėdos uostas / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.

Anksčiau atliktuose tyrimuose, susijusiuose su pavojingų atliekų tvarkymu Klaipėdos valstybinio jūrų uosto teritorijoje, penkiems nuteistiems asmenims skirta baudų ir konfiskuota lėšų už bendrai daugiau nei 25 tūkst. eurų.

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad vienos uostamiestyje veikiančios pavojingų atliekų tvarkymo bendrovės faktinis vadovas A. S. davė kyšį valstybės tarnautojui ir valstybės tarnautojui prilygintam asmeniui už pageidaujamą jų teisėtą veikimą vykdant įgaliojimus.

Teismas konstatavo, kad A. S. tokiu būdu siekė išvengti papildomo mokesčio už nustatytą viršnorminę taršą, perduodant nuotekas į nuotekų valyklą, taip pat siekė užtikrinti greitesnį darbų atlikimą bei neteisėtai atsilygino už konsultacijas nuotekų tvarkymo klausimais. Nustatytų 7 nusikalstamos veikos epizodų metu bendra duotų kyšių suma siekia 1950 eurų.

Bylos duomenimis, A. S. pasiūlė ir davė kyšį jo vadovaujamoje įmonėje dirbančiam vadybininkui, jog jis, pasinaudodamas pažintimis ir kita įtaka, paveiktų valstybės tarnautojui prilygintą asmenį, kad šis priimtų perdirbimui pavojingą atlieką – naftos produktais ir riebalais užterštą skystą gruntą – į tokių atliekų sandėliavimui skirtą aikštelę už kaip įmanoma mažesnę kainą.

Teismas taip pat konstatavo, kad A. S., veikdamas bendrininkų grupėje, pažeidė teisės aktų reikalavimus ir per Lietuvos Respublikos valstybės sieną gabeno pavojingas atliekas. Nustatyta, kad iš Klaipėdos valstybiniame jūrų uoste prisišvartavusių laivų A. S. vadovaujamos įmonės surinktos buitinės ir technologinės nuotekos bei naftos produktais užterštas vanduo, kurių priduoti galutiniam tvarkymui į nuotekų valyklą Klaipėdoje nebuvo galimybės dėl taršą viršijančių rodiklių, buvo gabenamos į Latvijos Respubliką. Nustatyta, kad laikotarpiu nuo 2021 m. liepos iki 2021 m. lapkričio neteisėtai išgabenta daugiau nei 500 tonų naftos produktais užterštų atliekų.

Klaipėdos apylinkės teismo priimtas baudžiamasis įsakymas yra įsiteisėjęs.

Kituose, su pavojingų atliekų tvarkymu Klaipėdos valstybinio jūrų uosto teritorijoje susijusiuose keturiuose atliktuose tyrimuose nuteisti 5 asmenys.

Buvusi akcinės bendrovės „Klaipėdos vanduo“ darbuotoja, teismo baudžiamuoju įsakymu pripažinta kalta dėl kyšininkavimo.

Jai paskirta 10 200 eurų bauda ir konfiskuotas 1770 eurų vertės turtas.

Kaltu dėl papirkimo pripažintas vienos Klaipėdoje registruotos įmonės direktorius. Jam baudžiamuoju įsakymu skirta 8 400 eurų bauda. Toje pačioje įmonėje vadybininku dirbantis asmuo, kaltintas prekyba poveikiu, atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą, paskiriant sumokėti 1500 eurų baudą.

Vienos Klaipėdos rajone registruotos įmonės vadovas, kaltintas papirkimu, atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą. Jam paskirta sumokėti 900 eurų baudą. Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos valdybos Klaipėdos m. aplinkos apsaugos inspekcijos vyriausiasis specialistas, kaltintas kyšininkavimu, atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą, sumokant 2000 eurų baudą. Iš jo taip pat konfiskuota 300 eurų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai