Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2017 09 18

Dėl Lietuvos prabavimo rūmų vadovo Gintauto Bagotyriaus – naujos abejonės

Finansų ministras Vilius Šapoka pradėjo aiškintis, kaip dažnai ministerijos žinioje esančių Lietuvos prabavimo rūmų (LPB) vadovas Gintautas Bagotyrius būna savo darbo vietoje. Tuo metu konservatorius Kęstutis Masiulis tvirtina, kad G.Bagotyrius apskritai negalėjo tapti LPB vadovu.
Gintautas Bagotyrius
Gintautas Bagotyrius / Nuotr. iš http://www.ef.vu.lt

Kaip skelbė 15min, buvęs finansų ministro Rimanto Šadžiaus patarėjas G.Bagotyrius pernai vasarą laimėjo konkursą, kurio sąlygose buvo rašoma, kad darbo vieta – Druskininkai, tačiau šią savaitę 15min pripažino, jog gyvena Vilniuje, o Druskininkuose būna retai.

Tačiau tai – ne viskas. Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys K.Masiulis kelia klausimą, ar G.Bagotyrius apskritai galėjo laimėti konkursą, nes Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymas numato draudimą asmenims tapti įmonių vadovais, jei šie metus iki to buvo tiesiogiai susiję su tų įmonių veiklos priežiūra.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Kęstutis Masiulis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Kęstutis Masiulis

2016 metų balandžio 29 dieną, likus beveik trims mėnesiams iki to, kai G.Bagotyrius persėdo į LPB vadovo kėdę, jis, kaip Finansų ministerijos kolegijos narys balsavo dėl rūmų veiklos ataskaitos ir strateginio veiklos plano.

Jo parašas padėtas ir ant kito dokumento – įsakymo dėl pritarimo LPR finansinių ataskaitų rinkiniui bei pelno ar nuostolių paskirstymui.

Apie tai paklausta Finansų ministerija 15min nurodė, kad šį klausimą jau yra išsprendusi Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK). Ji pernai rugsėjį priėmė sprendimą G.Bagotyriaus naudai.

VTEK sprendime rašoma, kad Lietuvių kalbos žodyne nurodyta, kad žodis „priežiūra“ reiškia saugojimą, stebėjimą, kontrolę, globojimą, tvarkymą ir rūpinimąsi.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Posėdžio akimirka
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Posėdžio akimirka

Be to, anot VTEK, Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas tokio pobūdžio bylose yra pasisakęs, kad vertinant asmens elgesio atitikimą įstatymui, kuris numato metų „atvėsimo“ laikotarpį, svarbu atsižvelgti į tai, ar valstybės tarnyboje dirbančiam asmeniui buvo suteikti įgaliojimai vykdyti tiesioginę konkrečios įmonės kontrolę ir priežiūrą.

Kadangi G.Bagotyriui konkrečiai nebuvo pavesta prižiūrėti LPR, nes tai darė vienas iš viceministrų, o G.Bagotyrius buvo atsakingas už ministerijos rengiamų dokumentų galimo poveikio viešiesiems finansams vertinimą ir analizę, VTEK nusprendė, kad jis nors ir dalyvavo rūmų veiklos ataskaitos ir kitų reikalų svarstyme, balsavo, tačiau tai nelaikytina tiesioginiu dalyvavimu veiklos priežiūroje.

K.Masiulis: VTEK nebuvo nepriklausoma

Konservatorius K.Masiulis penktadienį 15min teigė, kad šis VTEK sprendimas jam atrodo neteisingas. Seimo nario teigimu, tai galėjo būti susiję su tuo, kad tuo metu komisijai vadovavo Romas Valentukevičius, kurio vadovavimo laiku komisija priėmė ne vieną keistą sprendimą.

Pavyzdžiui, nuolankiai skalbė dabar jau buvusio socialdemokrato, Druskininkų mero Ričardo Malinausko mundurą.

„Situacija atrodo beviltiška, todėl, kad VTEK buvo taip „nepriklausomas“, kad kai norėdavo matydavo pažeidimus, o kai ne – užmerkdavo taip stipriai akis, kad nieko ir nematydavo“, – teigė jis.

Anot K.Masiulio, faktai akivaizdžiai rodo, kad G.Bagotyrius tikrai dalyvavo LPR priežiūroje: „Jei žiūrėti teisiškai, jis neturėjo teisės dalyvauti konkurse. Jokių abejonių dėl to nekyla.“

Seimo narys teigia suprantantis, kad VTEK sprendimo pakeisti nebegalima, tačiau jis ketina apeliuoti į finansų ministrą V.Šapoką.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Vilius Šapoka
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Vilius Šapoka

„Tiek daug yra aplinkybių, dėl ko ministras turėtų pasijusti nepatogiai“, – teigė jis.

K.Masiulis kitą savaitę ketina kreiptis į V.Šapoką ir jam parodyti, kad vieną kartą jis jau buvo pastatytas į nepatogią padėtį – trečiadienį Finansų ministerijai teko atsiimti siūlymą LPR vadovo darbo vietą iš Druskininkų perkelti į Vilnių, kur gyvena dabartinis rūmų vadovas.

„Jis turi darbuotoją, kuris savo darbo vietoje nebūna, kuris labai keistomis aplinkybėmis buvo įdarbintas. Įdomų kadrą turi ministras, tegu ir žiūri, ką su tokiais daryti“, – pabrėžė Seimo narys.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?