Magnetinė audra prasidėjo ketvirtadienį paryčiais ir tęsis penktadienį. Kaip jau skelbė 15min.lt, Vilniaus miesto universitetinės ligoninės medikas teigia, kad ketvirtadienį pacientų padaugėjo dešimtadaliu, didžiausią įtaką tam, kaip spėjama, turėjo būtent magnetinė audra.
Kaip rašo dienraštis „Lietuvos rytas“, itin jautrūs magnetinės audros poveikiui yra nervų sistemos bei psichikos ligomis sergantys pacientai – didėja jų dirglumas, menkiausias konfliktas gali išprovokuoti netikėtą agresyvumą. Kitiems ligoniams gali prasiveržti nerimas arba paūmėti depresija, atsirasti dusulys ir spengimas ausyse. Net ir visai sveiki žmonės gali pasijusti blogai – sutrikti miegas, sumažėti darbingumas, atsirasti vangumas. Smarkiai tai paveikia ir sergančius lėtinėmis širdies ir kraujagyslių ligomis.
Vilniaus miesto universitetinės ligoninės kardiologijos skyriuje kasdien gydoma daugiau nei 60 pacientų, o prasidėjus elektromagnetinei audrai jų būna kone dvigubai. Tomis dienomis, kai ligoniai nebetelpa į kardiologijos skyrių, akivaizdu, kad kažkas negerai gamtoje, – kur kas dažniau yra nustatoma priešinfarktinė būklė, daugiau žmonių kenčia nuo širdies ritmo ir laidumo sutrikimų. Tokiais atvejais tirštėja kraujas, didėja krešulių pavojus, todėl prasidėjus elektromagnetinei audrai daugiau būna infarkto ir insulto atvejų.
Chirurgai pastebi kur kas dažnesnį žarnyno kraujotakos sutrikimą, venų trombozių. Trijų Kauno gydymo įstaigų kardiologijos, kraujagyslių ligų, neurologijos skyriai sausakimši – žmonėms sutriko širdies ritmas, kvėpavimas, pakilo kraujospūdis, jie patyrė insultą. Sunegalavo žmonės, kenčiantys nuo stuburo išvaržos, radikulito.
Medikai pripažįsta, kad dabartinis derinys – magnetinė audra ir pilnatis yra itin pavojingas daugelio žmonių sveikatai.
„Šiuo metu mūsų skyrius pilnas. Jame guli 60 žmonių. Nemažai pacientų patyrė insultą. Šiomis dienomis ligas kažkodėl sunkiau sekasi gydyti nei įprastai. Ypač nelengva buvo trečiadienį”, – „Lietuvos rytui“ sakė Kauno klinikinės ligoninės neurologijos skyriaus vedėjas Vytautas Docka.
Kitos gydymo įstaigos – Kauno ligoninės kardiologijos skyriuje paprastai guli apie 40 ligonių. Praėjusią ir šią savaitę jų skaičius pašoko iki 60.
Užpildytos ir didžiausios miesto gydymo įstaigos – Kauno klinikų širdies ligonių palatos. Dviejuose kardiologijos skyriuose ir reanimacijoje ant kojų mėginama pastatyti net 116 pacientų.