Anot akcijos rengėjų, vidurdienį prie Seimo rūmų rinksis žmonės, „pasipuošę miško žvėrių, medžių, mitinių gyventojų (barstukų, laumių, puškaičių) ir net išnykusių gyvybės rūšių šmėklų kostiumais“.
Ši teatralizuota procesija, nešina degančiomis žvakėmis ir lydima muzikos, nuo Seimo patrauks link Vyriausybės.
„Į šį renginį žmonės buriasi pareikšti, kad Lietuvos visuomenė nebesitaikys su girių ir gamtos niokojimu. Ši akcija yra tik pradžia. Gyvendami pasaulinės ekologinės krizės akivaizdoje žmonės nenusiramins ir dirbs drauge, kol pasieks savo tikslą, ir Lietuvos gamtai bus užtikrinta derama apsauga“, – teigia organizatoriai.
Akciją rengia Šimonių girios iniciatyvinė grupė, Baltijos aplinkos forumas, Labanoro klubas, „Fridays for Future Vilnius“, Aplinkosaugos koalicija, „Saugokime Šiaulių medžius“, „Miško festivalis“.
„Mes, eisenos „Girios ateina į Vilnių“ dalyviai, esame įskaudinti dėl valstybės politikoje įsigalėjusio vartotojiško ir trumparegiško siekio kuo skubiau pasipelnyti iš medžių ir miškų juos kertant netgi tose teritorijose, kur valstybė įsipareigojo saugoti gamtą. Toks dabartinės politikos požiūris į Lietuvos gamtą kardinaliai prieštarauja lietuvio pasaulėjautai bei mūsų protėvių tradicijoms. Kartu su giriomis kertamos ir mūsų šaknys“, – teigia organizatoriai.
Jie reikalauja nedelsiant šiuo klausimu surengti diskusiją Prezidentūroje, paskelbti moratoriumą miškų kirtimams visose šalies „Natura 2000” teritorijose, kol bus tinkamai įgyvendinta ES „Buveinių“ direktyva, skubiai stabdyti kirtimus Punios šile, inicijuoti teisės aktų peržiūrą, siekiant numatyti skubias ir būtinas ilgalaikes miško ekosistemos apsaugą.
Taip pat reikalaujama, kad visose saugomose teritorijose negyva mediena būtų palikta miške, baigtas formuoti saugomų teritorijų tinklas ir parengtas nacionalinis susitarimas dėl miškų.
„Lietuvos miškams reikalinga ilgalaikė ateities vizija. Todėl reikalaujame nedelsiant pradėti ilgalaikės miškų strategijos rengimą, į kurio svarstymą būtų plačiai įtraukiama visuomenė“, – teigiama visuomenininkų laiške.
Pastaraisiais metais Lietuvoje kilo pasipiktinimas dėl plynų kirtimų saugomose šalies teritorijose.
Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos (VSTT) direktorius Albertas Stanislovaitis BNS yra sakęs, kad miškai kertami pagal miškotvarkos projektus ir nustatytas taisykles. Jo teigimu, plynieji kirtimai plačiąja prasme ne visada yra blogai. Nors kraštovaizdžio prasme jie rėžia akį, biologinės įvairovės prasme gali būti reikalingi.