Rašte VTEK M.Kukaitis nurodo, kad premjeras negalėjo vertinti ambasadorių, kurių pokalbis buvo slapta įrašytas ir paviešintas internete, nesulaukęs Užsienio reikalų ministerijos Generalinės inspekcijos išvadų, nes šie pareigūnai nėra jo asmeninio pasitikėjimo tarnautojai.
Be to, teisininkas mano, kad premjeras pasisakydamas dėl nepasitikėjimo galėjo vadovautis ne valstybės, o savo asmeniniais interesais, mat išplatintame įraše ambasadoriai laido replikas paties A.Butkevičiaus atžvilgiu. Taip pat teisininkas abejoja, ar premjeras savo pareiškimu nepažeidė Konstitucijos, kuri visiems Lietuvos piliečiams garantuoja teisę į asmeninį gyvenimą ir privačius pokalbius.
„Viešai premjero A. Butkevičiaus išreikštas nepasitikėjimas galimai sumenkino valstybę, sumenkino diplomatus, kurių atžvilgiu išreikštas nepasitikėjimas, galimai padarė poveikį būsimoms komisijų išvadoms, yra šališkas, mažinantis pasitikėjimą valstybe, prieštaraujantis teisei. Toks poelgis galimai įvyko dėl asmeninio požiūrio į įrašuose girdimus teiginius apie patį A. Butkevičių, kas galimai pažeidžia nešališkumo principus bei draudimą naudotis pareigomis asmeninei naudai“, – rašte VTEK rašo M.Kukaitis.
Primename, kad penktadienį užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pareiškė siūlysiąs atšaukti iš pareigų slapta įrašyto ir nutekinto pokalbio dalyvius: ambasadorius Vengrijoje ir Azerbaidžane Renatą Jušką bei Artūrą Žurauską. Viena iš sprendimo atšaukti ambasadorius priežasčių užsienio reikalų ministras nurodė valstybės vadovų jiems išreikštą nepasitikėjimą.
Prezidentė ambasadorių pokalbį yra įvertinusi dvejopai. Viena vertus, jos nuomone, įrašo paskelbimas yra provokacija, tačiau, kita vertus, diplomatai kalbasi „neprofesionaliai“.
Tuo tarpu premjeras Algirdas Butkevičius tiesiai pasakė, kad ambasadoriai yra praradę pasitikėjimą.