Kaip rašoma Vilniaus miesto pranešime spaudai, pagal Aplinkos ministerijos modelį, gyventojams, norintiems renovuoti savo daugiabučius, nereikės imti kreditų, tai už juos darytų savivaldybė. Šiems projektams bus teikiama 15 proc. valstybės parama, dar 25 proc. lėšų galės būti skirtos iš Klimato kaitos programos lėšų, jeigu pastato energetinis efektyvumas pagerės 40 proc. ir projektai bus pradėti įgyvendinti iki 2014 metų pabaigos.
Asmenys, turintys teisę į šildymo kompensaciją, jos nepraras – sutaupyta kompensacijos dalis bus skiriama investicijoms į renovaciją apmokėti.
Apie gyventojų pasirengimą įgyvendinti pastatų atnaujinimo (modernizavimo) projektus savivaldybei informaciją administratoriai turės pateikti iki kovo vidurio. Gyventojams atsisakius renovuoti daugiabutį, pastatas nebus modernizuojamas ir bus išbrauktas iš Aplinkos ministerijai pateikto sąrašo.
Renovuojant namus nuo kitų metų būtina pasiekti aukštesnę energetinio efektyvumo klasę, t.y. namo energinės sąnaudos neturės viršyti apie 100 kWh/m2 per metus.
Vilniuje yra maždaug 6 000 daugiabučių namų, iš kurių 80% yra tiekiama centralizuota šilumos energija. Didžioji dauguma daugiabučių namų pastatyti pagal žemus energinio naudingumo standartus ir yra neekonomiški, suvartojantys per daug šiluminės energijos.
Šiuo metu Vilniuje 73 daugiabučiai namai yra pareiškę susidomėjimą daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programa arba jau vykdo darbus.