Konkurse, kuris vyko gegužę, į Šeškinės direktoriaus kėdę pretendavo 3 kandidatai. Konkursą laimėjo Nacionalinio vėžio instituto konsultacinės poliklinikos skyriaus vadovė Daiva Kanopienė.
„Tai tikrai nebuvo politinis sprendimas. Kiek sakė komisijos dalyviai, jai kompetencijos tikrai netrūksta, o vizija ir programa buvo geriausi“, – 15min sakė Vilniaus mero pavaduotojas, mieste kuruojantis socialinius ir sveikatos reikalus, Gintautas Paluckas.
Tačiau J.Kairys, įstaigai vadovavęs nuo 1991 metų, taip nemano. Jo įsitikinimu, konkursas buvo neobjektyvus.
„Vyko ne testas, ne žinių patikrinimas, o pokalbis – ką noriu, tą klausiu, kaip noriu, taip vertinu – ir viskas. Todėl noriu, kad šią situaciją įvertintų arbitras iš šalies. Kol tai nebus padaryta, nenorėčiau plačiau komentuoti“, – kalbėjo J.Kairys.
STT perdavė policijai
Kol teismas savo žodžio dar netarė, Vilniaus savivaldybės administracija Šeškinės poliklinikai vadovauti paskyrė laikinąją vadovę – ilgametę poliklinikos direktoriaus pavaduotoją gydymui Oną Panasenkienę.
Tačiau J.Kairiui nepatiko ir šis sostinės valdžios žingsnis. Birželio 19 dieną Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) iš Šeškinės poliklinikos gavo oficialų raštą. Jame tarnybos prašoma ištirti galimą dokumentų klastojimą Šeškinės poliklinikoje: esą klastojant dokumentus pacientams buvo išduodamos nedarbingumo ir neįgalumo pažymos.
15min žiniomis, skundas galėjo būti nukreiptas į direktoriaus pavaduotoją O.Panasenkienę. Susisiekti su ja žurnalistams nepavyko – moteris jau kelias savaites turi biuletenį.
„O.Panasenkienės nėra“, – 15min paaiškino poliklinikos darbuotoja. Ji sakė negalinti pasakyti, kada pavaduotoja grįš į darbą.
Nuo kalbų apie tyrimą išsisukinėjo ir J.Kairys, nors, 15min duomenimis, būtent jis ir kreipėsi į STT: „Kreipkitės į teisėsaugos institucijas, kol nebaigtas tyrimas – negaliu komentuoti.”
STT Viešųjų ryšių skyriaus viršininkė Jurgita Razmytė sakė, kad Generalinės prokuratūros pavedimu ikiteisminis tyrimas perduotas atlikti policijai.
Direktoriaus darbas netenkino
Vilniaus savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis pasakojo, kad sostinės valdžios jau kurį laiką netenkino Šeškinės poliklinikos veiklos rezultatai.
Be to, savivaldybę pasiekė pranešimai, girdi, direktorius piktnaudžiauja savo padėtimi, už įstaigos lėšas perkami brangūs automobiliai, o poliklinikos reabilitacijos zona naudojama asmeniniam poilsiui.
2016-aisiais J.Kairio atsistatydinimo reikalavo ir poliklinikos darbuotojai.
„Panaikinkite išpūstus etatus“, „atlikite viešą auditą“, „išmokėkite atlyginimus“, „atsiskaitykite už atliktas paslaugas“ – tokius reikalavimus vadovui anuomet adresavo pavaldiniai.
„Teisybę sakant, tai buvo probleminis vadovas. Mes jį netgi norėjome šalinti iš pareigų, tačiau pažiūrėjome, kad kadencija ir taip baigiasi, todėl palaukėme, kol įvyks konkursas“, – neslėpė P.Poderskis.
Jis viliasi, kad teismas savo sprendimą pateiks kiek įmanoma greičiau ir įstaigos darbas grįš į vėžes.
Neoficialiai savivaldybės koridoriuose juokiamasi, kad Šeškinės poliklinikoje vyksta hienų peštynės: „Tegul pjaunasi ir išsipjauna.“
Kritika – laužta iš piršto?
Diegiant naujoves sveikatos sistemoje Vilniuje Šeškinės poliklinika ilgą laiką buvo vertinama kaip lyderė. Tačiau pastaruosius kelerius metus poliklinika esą sumažino pagreitį, ėmė prarasti pacientus, kitoms gydymo įstaigoms nusileido pacientų aptarnavimo kokybe ir vadybos standartais.
Remiantis poliklinikos veiklos ataskaita, prisirašiusių gyventojų skaičius joje 2017 metais sumažėjo 1,8 proc.
Tačiau J.Kairio įsitikinimu, kritika laužta iš piršto. Poliklinikos darbą jis pats vertina labai gerai.
„Esu habilituotas daktaras, todėl žinau, kad pasaulinė literatūra nesiremia vien gyventojų pasitenkinimu. Remiasi objektyviais duomenimis: apsilankymų, konsultacijų, laboratorinių, radiologinių tyrimų, procedūrų skaičiumi, medicinos aparatūra. Mūsų finansinis, buhalterinis rezultatas yra teigiamas.
Visi rodikliai rodo, kad esame vieni iš lyderių.
Darbuotojų skaičius pakankamas, konsultacijų irgi labai aukštas, aparatūra šiuolaikiška. Tai, kad mes atsiliekame, tik kieno nors nuomonė, o visi rodikliai rodo, kad esame vieni iš lyderių. Tik nesame iš tų, kurie lipa į tribūną ir šaukia, kad esu lyderis. Kitos poliklinikos labai mėgsta pasirodyti“, – svarstė J.Kairys.
Atkreipus dėmesį, kad elektroninių receptų išrašymas poliklinikoje stringa, J.Kairys pažymėjo, kad jų buvo išrašyta tiek, kiek priklauso.
„Buvo uždėti procentai, kiek turime išrašyti, tai mes net viršijome. Tačiau neužmirškite, kad E–sveikata yra boeingas, o elektroninis receptas – tik viena lemputė ant sparno, ir labai mažytė. Mes esame elektroninio projekto dalyviai, vieninteliai iš Vilniaus poliklinikų, kurių pacientų duomenys gula tiesiai į registrų centrą, kitos poliklinikos nesugeba to daryti, išrašo elektroninį receptą – daugiau nieko“, – lygino J.Kairys.
Apskundė, bet grįžti nenori
Konkurso į poliklinikos direktoriaus pareigas rezultatus J.Kairys apskundė, tačiau tikina, kad grįžti į darbą nebenorėtų: „Jau nebenorėčiau tęsti, ką pradėjęs. Kai savivaldybė taip elgiasi, tikrai nenorėčiau grįžti į jos pavaldumą.“
Šeškinės poliklinikoje 2017 metų gruodžio 31 dieną buvo prisirašę 82 122 pacientai, iš jų 15 139 vaikai, 53 534 darbingo amžiaus pacientai ir 13 449 pacientai virš 65 metų.
Išlaidos vadovo darbo užmokesčiui 2017 metais sudarė 32 308 eurus.
Šiuo metu laikinai eiti poliklinikos direktoriaus pareigas paskirta direktoriaus pavaduotoja slaugai Renata Šturienė.