„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2020 05 19 /14:28

Dėl situacijos Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje NVSC kreipėsi į prokuratūrą

Dėl infekcijų kontrolės pažeidimų Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) pirmadienį kreipėsi į prokuratūrą, BNS informavo NVSC atstovė. Pasak jos, prokurorams perduoti NVSC fiksuoti pažeidimai. Pirmadienį čia fiksuoti 36 užsikrėtimo atvejai, 9 mirtys.
Vilniaus miesto klinikinė ligoninė
Vilniaus miesto klinikinė ligoninė / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Pirmadienį dėl ligoninės veiklos kreiptasi į prokurorus.

„Kreipėmės vakar vakare (...) į Vilniaus apygardos prokuratūrą“, – antradienį teigė NVSC Vilniaus departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėja Ginreta Megelinskienė.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Ginreta Megelinskienė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Ginreta Megelinskienė

„Kadangi praėjusią savaitę vykusio patikrinimo metu aptikta pažeidimų, galimai sąlygojusių infekcijos išplitimą gydymo įstaigoje, tai tiesiog prašome atlikti tyrimą, ginant viešąjį interesą“, – pridūrė ji.

Ministras Aurelijus Veryga tikino nenorintis proceso politizuoti, tačiau kur, ekspertų nuomone, prasilenkiama su teise, nutariama kreiptis į prokurorus.

„Pasitikime savo institucijomis, kurios atlieka darbą, nes pažeidimų yra nustatoma daug kur. Labai priklauso nuo to, kaip įstaigos reaguoja. kai kur neturime nė menkiausių priekaištų. (...) Bet taip būna ne visais atvejais. Kartais, matyt, kai institucija įžiūri nusikalstamą aplaidumą arba nebegali gauti informacijos, padaryti visko, kad infekcijos plitimas būtų suvaldytas“, – teigė ministras.

NVSC atstovė Ginreta Megelinskienė nurodė, kad ligoninės vadovas sako netiesą, kad negavo nurodymų iš NVSC. Esą raštų siųsta tiek daug, kad neišeina suskaičiuoti, taip pat nurodymai buvo teikiami žodžiu.

A.Veryga pridūrė, kad tai daugiau išimtinis atvejis, kai jau nutarta prašyti prokurorų pagalbos.

„Pirmiausia yra ieškoma sprendimų vietoje. (...) Tas klausimas dėl priekaištų, ar tai taburetės, tai ir priekaištas dėl rankenos gali atrodyti juokingi (...), bet ta smulkmena gali tapti labai lemtinga. Reikėtų į visas rekomendacijas žiūrėti labai rimtai“, – teigė A.Veryga.

Anot G.Megelinskienės, prokuratūros prašoma įvertinti, kas yra atsakingas už ligoninėje susidariusią situaciją.

„Mes pridėjom ir patikrinimo aktą, kuriame nurodyti pažeidimai. Nurodyta, kad yra tam tikri dalykai, kurie viršija mūsų kompetencijos ribas, todėl reikalingas gilesnis įvertinimas“, – sakė NVSC atstovė.

Pasak jos, visuomenės sveikatos specialistai nustatė, kad ligoninės Priėmimo skyriuje neatskirti karščiuojančių ir nekarščiuojančių pacientų srautai, nesudarytos atskiros medicinos personalo komandos karščiuojantiems ir nekarščiuojantiems pacientams.

Ligoninės direktorius pripažįsta kilusį koronaviruso protrūkį, tačiau pažymi, kad ligoninėje – visi sunkūs ligoniai, su lėtinėmis ligomis, todėl infekcija paplito greitai.

Taip pat NVSC pastebėjo, kad darbuotojai netinkamai dėvi asmens apsaugos priemones, jų nekeičia nustatytu periodiškumu, o Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriuose yra „nelengvai dezinfekuojamų paviršių“.

„Tai yra didelis pažeidimas. Tai – aptriušę, aplūžę, nelygūs paviršiai. Pavyzdžiui, taburetės. (...) Reanimacijoje turi būti lygūs, aiškūs paviršiai, kuriuos galima lengvai nuvalyti ir dezinfekuoti“, – teigė G.Megelinskienė.

NVSC atstovė sako, kad kyla įtarimų ir dėl personalo darbo grafikų.

Valdo Kopūsto / 15min nuotr./Vilniaus miesto klinikinė ligoninė
Valdo Kopūsto / 15min nuotr./Vilniaus miesto klinikinė ligoninė

„Todėl ir buvo kreiptasi į Darbo inspekciją, nes tie grafikai, kurie buvo pateikti mums, skyrėsi nuo tų, kurie buvo, pavyzdžiui, Priėmimo skyriuje. Ten tokia raizgalynė, kurios mes patys taip ir nesugebėjome išsiaiškinti. Bet panašu, kad gali būti pažeidimų“, – kalbėjo ji.

Kaip teigia G.Megelinskienė, iš viso mirė devyni šios ligoninės pacientai, kurie užsikrėtė koronavirusu.

„Septyni asmenys, kurie mirė Santarose, jų mirties priežastis yra koronavirusas, du žmonės, kurie mirė Klinikinėje ligoninėje – jų priežastis yra įvardyta kaip kita, nors jiems taip pat buvo nustatytas COVID, tai kyla tam tikrų įtarimų“, – kalbėjo ji.

„Mirties priežasčių nustatymas gali būti vykdomas pagal skirtingus kriterijus. Panašu, kad tuos, kuriuos taiko Vilniaus miesto klinikinė ligoninė, yra kitokie nei Santaros klinikos, todėl atsiranda neramumas, kad ne visai geras variantas“, – pridūrė NVSC atstovė.

Mirusiųjų amžius nuo 57 iki 83 metų, visi jie turėjo gretutinių ligų.

Pasak jos, dėl Vilniaus klinikinės ligoninės jau išsiųsti raštai Darbo inspekcijai, Valstybinei akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybai.

Vilniaus klinikinės ligoninės direktorius Narimantas Markevičius pirmadienį BNS sakė nesulaukęs jokių oficialių kaltinimų dėl galimų pažeidimų ligoninėje, priešingai, jis tvirtina, jog nuo pirmos dienos visi įsakymai dėl COVID-19 vykdomi.

N.Markevičius pripažįsta ligoninėje kilusį koronaviruso protrūkį, tačiau pažymi, kad ligoninėje – visi sunkūs ligoniai, su lėtinėmis ligomis, todėl infekcija paplito greitai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs